ODAK Arge ve Teknoloji Merkezi A.Ş.

Susuz Mahallesi Dempa Caddesi No:13 Yenimahalle / ANKARA
0312 244 63 25       info@odakarge.com, akif.celik@odakarge.com, mesut.cinar@odakarge.com      www.odakarge.com

Odak Arge ve Teknoloji Merkezi A.Ş., Şubat 2020 itibarı ile faaliyetlerine başlamıştır. Kuruluş amacı; savunma sanayi, havacılık ve akıllı şehir teknolojileri (trafik, aydınlatma, enerji) alanlarında Ar-Ge ve üretim faaliyetleri yürütmektir.

2400 m2 alana, 25 teknik personele, tescilli markaya, 1 patente, 3 internet bilgi portalına sahip ve ASO, OSSA üyesi olan Odak Arge Merkezi, ISO 9001:2015 belgeli ve Ar-Ge ve tasarım konusunda AFGM onaylı tedarikçisidir.

Elektronik kapsamındaki yeteneklerimiz: Sistem / alt sistem gereksinim belirleme, tasarım ve geliştirme, çok katlı elektronik kart tasarımları, güç elektroniği devre tasarımları, gömülü sistem tasarım ve geliştirme, prototip ürün / sistem üretimi, test ve optimizasyon.

Yazılım konusundaki yeteneklerimiz: Merkezi yönetim ve telemetri yazılımları, görüntü işleme ve yapay zeka algoritmaları, web tabanlı yazılımlar ve masaüstü / mobil uygulamalar, veri tabanı uygulamaları.

Mekanik kapsamında yeteneklerimiz: Plastik enjeksiyon kalıp tasarımı ve imalatı, kauçuk kalıp tasarımı ve imalatı, yüksek basınçlı alüminyum kalıp tasarım ve imalatı, sac şekillendirme (delme, kesme, bükme, sıvama vb.), endüstriyel model tasarımı.

Savunma alanındaki çalışmalarımız: Sistem, alt sistem tasarım ve doğrulama, uzaktan denetim sistemleri, araç/nesne tespit ve takip sistemleri.

Havacılık alanındaki çalışmalarımız: Aviyonik sistemler, olay algılama sistemleri, otonom sürüş sistemleri, derin öğrenme ve makine öğrenmesi algoritmaları.

Akıllı Şehir alanındaki çalışmalarımız: Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS-ITS), dinamik kavşak yönetimi, hız / plaka ve araç tespit sistemleri, ultrasonik ölçüm teknolojileri, kablosuz veri toplayıcılar, uç sensör birimleri (NB-IoT, LoRa), enerji analizörleri, enerji kalite ölçüm sistemleri.

Aydınlatma alanındaki çalışmalarımız: Akıllı aydınlatma sistemleri, aydınlatma kontrol sistemleri, kızılötesi (IR) projektörler, endüstriyel aydınlatma ürünleri.

Ürünler/Hizmetler

- Kablolu Aydınlatma Dronu

- Kızılötesi (IR) Projektörler

- Focus-Loop Yapay Zeka Platformu

- Akıllı Şehir Yönetim Kartı

- Akıllı Aydınlatma Sistemi

Sertifikaları

ISO 9001

İlgili Görseller

İletişim Bilgileri