Makel Teknoloji A.Ş.

Batı Sitesi Mah. Gersan San. Sitesi 2320. Sok.No:7 Yenimahalle - Ankara
0312 354 65 64       0312 354 87 51      suata@makelteknoloji.com      www.makelteknoloji.com/

MAKEL Teknoloji, 1997 yılında başlattığı ticari faaliyetlerini öncelikle temsilci sıfatıyla sürdürmüş olup, daha sonra satılan ürünlerin servislerinin verilmesi sırasında geliştirdiği bilgi birikimiyle iki binli yılların başında önce imalat daha sonra AR-GE altyapısını oluşturmuştur. Halen bu yapı ile ‘Özgün Patentli Ürün’ / ‘Orijinal Ürün Üreticisi’ niteliği vizyonunu kararlılıkla sürdürmekte ve Global bir firma olma yolunda ilerlemektedir.

Firmamız, TSK’nın tek %100 yerli - NATO standartlarında COTS - KBRN ürün tedarikçisi olması, ASELSAN ‘Birim Tasarım ve Üretimi Konusunda’ Onaylı Tasarım Altyüklenici Firması seçilmesi örneklerinde işaret edilebilecek aşamalara, söz konusu 17 yıllık istikrarlı gelişimin sonucu varmıştır.

MAKEL Teknoloji içinde farklı sektörlere hizmet veren MAKEL Şirketler Topluluğu’nun bir üyesidir.

Ana bileşenleri KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) filtre / koruma sistemi, yardımcı güç ünitesi, ve iklimlendirme birimi olan Yaşam Destek Sistemleri firmanın uzmanlık konusu olup üç konuda TSK’ya verilmiş hizmetler esnasında kazanılan deneyim, grup üyesi firmaların temel özelliği olan AR-GE altyapısıyla birleşerek, bir dizi ürünün yerlileştirilmesini sağlamıştır. Söz konusu bileşenler arasında yer alan KBRN filtre ve koruma sistemleri az sayıda ülke tarafından ihraç izinlerine tabi olarak üretilmekte olup, MAKEL Teknolojinin yapmış olduğu AR-GE ve uluslararası akredite kurumlarda NATO standartlarına göre yapılan sertifikasyon süreçleri takip edilerek ülke hizmetine sunulmuştur.

MAKEL Teknoloji faaliyet alanı, aşağıdaki üç ana bileşeni oluşturan alt-sistemlerin, müşteri isterleri ve platformlarına göre, donanım ve paralelinde yazılım ortamlarında entegrasyonu sonucu ulaşılan ‘Yaşam Destek Sistemleri’dir:

- KBRN koruma
- Yardımcı Güç
- İklimlendirme

Bununla birlikte, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda, tek veya çift fonksiyonlu birim tasarım ve üretimi, firma faaliyetleri arasında kayda değer bir yer tutmaktadır.
Örnek olarak bireysel KBRN koruma ürünlerinden (40 m3/sa) askeri gemilerde kullanılan Stanag 4447 NATO radyal-kombine KBRN filtresine (300 m3/sa), binalarda kullanılan 2.400 m3/sa kapasiteli KBRN toplu koruma sistemlerine uzanan geniş bir yelpazede seçenek sunan KBRN çözümleri gösterilebilir.
 

 

Sertifikaları

ISO 9001
AS 9100
İletişim Bilgileri