Promec Mekanik Ar-Ge Mühendislik Yaz. Dan. Med. İnş. Ve San. Ltd. Şti.

İVEDİK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MELİH GÖKÇEK BULVARI NO:127 YENİMAHALLE \ ANKARA
0312 385 09 20       0312 385 09 21       info@promec.com.tr      www.promec.com.tr

Firmamız, başta savunma sanayi sektörüne yönelik hizmet vermek üzere mühendislik, tasarım, doğrulama ve üretim faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla 2014 yılında Ankara’da kurulmuştur. Mekanik tasarım, elektromekanik sistem tasarımı, özel amaçlı test düzenekleri, titreşim, ivmelenme, stewart, halt, kolimatör test fikstürleri tasarımı, araç üstü platform tasarımları, elektronik kutu tasarımları, talaşlı imalat, yüzey kaplama ve sistem entegrasyonu firmanın başlıca çalışma alanları arasındadır. Elektronik donanım tasarımı, gömülü sistem yazılımı, arayüz tasarımı, test sistemi tasarımı, elektronik tasarım ve yazılım kabiliyetleri de firmamızda gerçekleştirilen faaliyetler arasında yer almaktadır. Tasarım faaliyetleri mekanik/mekatronik/elektronik/yazılım mühendisliklerini kapsamaktadır. Mekanik tasarım, yapısal-ısı-akışkan analizleri ile doğrulama, teknik dokümantasyon ve hareketli sistem tasarımları makine mühendisliği alanında tecrübeli olunan alanlardır.

Firmamız Aselsan’ın ve MSB onaylı ASFAT A.Ş. ve Tersaneler Genel Müdürlüğü’nün onaylı tedarikçisidir. 2019 yılından beri de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge Merkezidir. Firmamıza ait 3 farklı marka bulunmakta ve üretimini yaptığımız ürünler bu markalar altında gruplandırılmaktadır. Metrologybase markası altında 3D ölçüm cihazları için destek ekipmanları üretilmektedir. Triyosys markası altında başta savunma sanayi olmak üzere ticari sistemler için özgün ürünler tasarlanmaktadır. Mekanik tasarım ve analiz, elektronik tasarım ve gömülü yazılım, kontrol sistemleri mühendisliği başlıca bu marka altında yürütülen faaliyetlerdir. Diğer markamız olan RedShark Gear markası altında ise ilerleyen süreçte sivil kamera aksesuarları üretilmesi planlanmıştır. Bu 3 marka da Promec’in tescilli markalarıdır.

İhracat yaparken markalarımızın tümü ile ihracat gerçekleştirmekteyiz. Firmamızın gerek iş gücü gerek alet teçhizat bakımından güçlü alt yapısı sayesinde üretilen ürünlerin mevcut durumda ihracatı gerçekleştirilmektedir. Ürünlerimizin ihraç edildiği ülkeler, ilk etapta savunma sanayi sektöründe dünya devleri arasında yer alan Almanya, Birleşik Krallık ve Meksika ile 2020 yılında başlamıştır. Askeri gücü kuvvetli ülkelere ihracat yapmış olmanın sonucunda ülkemizin ve firmamızın adının duyurulması sağlanmıştır. Firmamızın çalışma alanı genellikle savunma sanayiye yönelik olduğundan yapılan ihracatlar da savunma sanayi firmalarına yönelik gerçekleşmiştir. Dünyanın neredeyse her ülkesinde savunma sanayisi olduğu göz önünde bulundurulduğunda ilerleyen süreçte yapılması planlanan ihracatların büyüklüğü de önem kazanmaktadır. Firmamızın iş gücü, nitelikli personel ve makine ekipman varlığı da yapılması planlanan ihracatları desteklemektedir. Yapılan ilk ihracat yakın zamanda gerçekleşmiş olmasına rağmen sağlıklı iş bağlantıları kurulmuş ve bu bağlantılar taşıdıkları ticari potansiyelle firmamızı yurt dışında tanıtmaya yardımcı olmuştur. İhracatı artırmak amacıyla planlanan fuar, kongre gibi katılımların artırılması, dijital ya da basılı reklam materyallerinin yardımıyla hedef pazarlara ulaşılması sağlanacaktır. Hedef pazar ise savunma sanayi başta olmak üzere firmamızın üretimde bulunduğu ürün ve hizmetlerin kullanım alanı bulacağı tüm sektörler olacaktır. Firmamız ihracatın öneminin farkında olarak bir dış ticaret birimi kurmuş ve bu iş için bir personel görevlendirmiştir. İlerleyen süreçte de bu birimdeki personel sayısı artırılacaktır. Yurt dışında aynı sektörde yer alan firmalarla yapılan ihracat anlaşmalarına ek olarak sektörel fuarlara stantlı katılımın ve yurt dışında gerçekleşen etkinliklere yaptığımız katılımların sayısı her yıl artarak devam etmektedir. Ayrıca diğer fuarlara da mutlaka ziyaretçi olarak katılmanın gerekliliğinin farkındayız. Bu sayede daha çok müşteriye adımızı duyurmanın ve ülkemizi yurt dışında temsil etmenin firmamıza sağlayacağı katkının bilincindeyiz.

Sertifikaları

ISO 9001
ISO 14001
ISO 45001
İletişim Bilgileri