Anova Arge Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ODTÜ MEMS Yerleşkesi Mustafa Kemal Mahallesi 2082. Cad. No:54/2/16 Çankaya - Ankara
0312 210 12 45       0312 210 12 46      seray.somuncuoglu@anova.com.tr, info@anova.com.tr, elcin.kasim@anova.com.tr      www.anova.com.tr/

ANOVA Grup Şirketleri 4 firmadan müteşekkil olup;

  • AR-GE amaçlı tasarım ve simulasyon yazılımları ile yüksek başarımlı hesaplama donanımları ürün ve hizmet sağlayıcısı Anova Mühendislik ve Bilgisayar Tic. Ltd. Şti. (2003),
  • Tasarım, Simulasyon ve AR-GE şirketi olan ODTÜ Teknokent merkezli Anova Arge Teknolojileri San. Tic. A.Ş (2008),
  • Savunma Sanayiine tasarladığı ürünlerin üretimini gerçekleştirdiği İmalat şirketi Anova Savunma ve Otomotiv A.Ş. (2013)
  • Figes A.Ş ile ortak kurduğu ANSYS temsilcisi Elite Channel Partner statüsündeki Numesys Yazılım Sistemleri A.Ş. (2018)

tüzel kişilikleri ile Yarın için Bugünden Ar-Ge anlayışı çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Özgün ürün tasarımları, yerlileştirme ve teknolojik kazanım yükümlülüğü projeleri ile savunma sanayisine destek olurken; Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa ve Konya ofislerinden otomotiv, beyaz eşya, enerji, çevre, inşaat ve makine imalatı gibi çeşitli sanayi kollarına da mühendislik ve tasarım alanında hizmet veren ANOVA, Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde de imalat faaliyetlerini sürdürmektedir.

Amacımız, yerlileştirme ve teknolojik kazanım yükümlülüğü projeleri ile dışa bağımlılığımızı azaltacak teknolojik ürün ortaya çıkarmak ve firmalarımızın ürün geliştirme sürecinde; Bilgisayar Destekli Mühendislik Hizmeti vererek; özgün tasarım yapmalarını sağlamak, tasarım süreçlerini kısaltmak, tasarım maliyetlerini düşürmek ve ürünlerin verimlerini arttırarak firmalarımızın dünya pazarında söz sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır.

Anova, mekanik tasarım, elektronik tasarım, yazılım geliştirme ve simulasyon teknolojilerinde elde ettiği tecrübeyi ülkemizin, özellikle de savunma sanayimizin ihtiyaç duyduğu

-              Silah Sistemleri ve Askeri Platform Entegrasyon Projeleri

-              Çevresel İklimlendirme Sistemleri

-              Turbomakineler

-              Kabin – Konsol Sistemleri

alanlarında derinleşmeye gitmek için entegre bir şekilde kullanmaktadır.

ASELSAN’ ın sayılı stratejik iş ortaklarından birisi olan ANOVA; geçmişte yurtdışından tedarik edilen birçok ürünü yerli olarak tasarlamış, üretmiş, kalifiye etmiş ve ortaya koyduğu özgün ürünler ile dışa olan bağımlılığımızın azalmasında önemli bir rol üstlenmiştir.

Ürünler

Sertifikaları

ISO 9001
AS 9100
İletişim Bilgileri