GEMTA

Ağaçişleri Koop. 1358 Sok. No:17 İvedik OSB Yenimahalle ANKARA
0312 394 64 01       0312 394 64 06      gemta@gemta.com.tr amumcu@gemta.com.tr      www.gemta.com.tr

GEMTA, güç elektroniği, uçak ikaz sistemleri ve kişisel ses sistemleri temel alanlarında faaliyet gösteren ve bu alanlarda ilklerin ve yeniliklerin sahibi bir teknoloji firmasıdır.

1984 yılında kurulan GEMTA, Türkiye’de ilk “redresör” üretimini yapmış ve günümüze kadar olan süreçte ülkemizin enerji alanındaki en kritik kurumu olan TEİAŞ’ın en önemli redresör tedarikçisi olmuştur.

2002 yılında, uçak ikaz sistemleri teknolojileri üretmeye başlayan GEMTA, bu alanda uluslararası sertifikaya sahip sayılı firmalar arasında olarak yurtiçi ve yurtdışı birçok projeyi başarıyla tamamlamış, bu alanda dünyada tanınan bir marka olmuştur.

2019 yılında, eşsiz kişisel ses sistemleri teknolojisini gerçekleştiren, Türkiye’de ilk ve tek, dünyada ise az sayıdaki firmalar arasında yerini almış, geliştirildiği patentli teknolojisi ile bu alanda da iddiasını başarıyla ortaya koymuştur.

GEMTA’nın bu gün ulaştığı yenilikçi ürün gamı ve yıllık yüksek bazda üretim kapasitesinin altında, Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) ve bilimsel çalışmalara verdiği önem yatmaktadır.

GEMTA ISO 9001-2015 standartları altında üretim ve Ar-Ge çalışmaları ile kendi teknolojisini üreten sektöründeki nadir Türk Firmalarından biridir. Aynı zaman da Türkiye ve Yurtdışındaki IEC standartlarını da takip ederek, ürünlerini sertifikalandırmış ve sürekli olarak geliştirmiştir.

İletişim Bilgileri