Tci Kabin İçi Sistemler San ve Tic. A.Ş.

Sabiha Gökçen Havalimanı THY Habom Tesisleri Atölye Binası-Kurtköy Pendik İstanbul / Türkiye
0216 585 98 48       0216 585 98 49      info@tci.aero, hgultemiz@tci.aero      www.tci.aero

Türkiye 2023 vizyonuna ilk adım olarak nitelendirilebilecek bir açılım olan Girişim Şirketi; THY A.O., THY Teknik A.Ş. ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TUSAŞ-TAI) ortaklığında kuruldu.

TCI, uçak kabin içi ürünleri ve komponentlerin üretimini, lojistik desteğini,modifikasyonunu ve pazarlamasını gerçekleştirecektir.

Kabin içi ürünleri üretimi premier liginde yer alabilmek için teknik ve pazar tecrübelerini aynı çatı altında bir araya getiren ortaklar, %100 Türk markası altında, yüksek kalitede uçak kabin içi ürünleri üretmek üzere aynı çatı altında buluştular. Bu yapılanma ile Türkiye’nin yakın gelecekte önemli bir bakım, onarım üssü olmanın yanında, hedeflenen pazarda ciddiye alınması gereken bir üretici kimliğine de talip olacağı inancı ile yola çıkıldı.

TCI’ın tüm fizibilite çalışmalarında; Avrupa, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu, Asya ve Kuzey Afrika pazarları baz alınarak iş modelleri geliştirildi. Konusunda ciddi tecrübeye sahip proje ekibi ile olası senaryolar üzerinde çalışıldı ve yaklaşık 1 yıl süren yüksek tempolu çalışmaların ardından, Türkiye için bir hayal olan ve bugüne kadar çok geç kalınmış bir yapılanmanın daha altına imaz atıldı..

Ortak Girişim Şirketi’nin üreteceği ürünler, Havacılık sektörü adına ülkemizde gerçekleşecek ilk nihai ürün niteliğinde olacaktır. %100 yerli alt parçalardan üretilmesi hedeflenen ürünler, ülkemizde yerli tedarik zinci kurulması ile dolaylı istihdam ve iş hacmini artıracaktır. Ekonomiye çarpan etkisi ile bir çok tedarikçi bu prestijli iş koluna dahil edilecek ve sertifika sahibi olmaları sağlanacaktır.

Ürünler

Sertifikaları

ISO 9001
AS 9100
EASA
İletişim Bilgileri
Firma Konumu
Şirket Videosu