Gür Metal Hassas Döküm San. ve Tic. AŞ.

Orhanlı Mah. Dostane Sok. No:21 PK:34956 Tuzla İstanbul Türkiye
0216 394 33 31       0216 394 32 88      contact@gurmetal.com.tr, elvan.kabak@gurmetal.com.tr, eren.camlica@gurmetal.com.tr      www.gurmetal.com.tr

İstanbul Tuzla’daki 7.500 m2’lik fabrikasında 180 kişilik kadrosuyla, havacılık ve savunma sanayi ağırlık üretim faaliyetlerini sürdüren Gür Metal, 1990 yılında Dr. Müh. İ. Gürsel Yardımcı tarafından kuruldu. Gür Metal, teknik olanakları ve üretim kapasitesiyle Türk Sanayisinin hizmetinde olduğu kadar, ihracat potansiyeliyle de uluslararası şirketlerle işbirliği içindedir. Gür Metal’in müşterileri arasında dünyanın ve Türkiye’nin en önde gelen havacılık kuruluşları yer almaktadır. Gür Metal, 2009 yılından beri AS/EN 9100 belgesine sahip olup, bu kalite standartları anlayışı içinde üretiminin %60’ını Avrupa’ya, özellikle Almanya ve Fransa’ya ihraç etmektedir.

Gür Metal, günde dört tona ulaşan döküm kapasitesiyle, ağırlıkları 1 gr’dan 80kg’a, boyutları 1 mm’den 800mm’ye kadar değişen 2000 adedin üzerindeki farklı parçayı; havacılık, otomotiv, tıp ve ortopedi, vana ve pompa, silah ve savunma endüstrilerine yönelik olarak tüm sektörlerin beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak şekilde hassasiyetle ve özenle üretmektedir. Döküm malzemeleri çelik, paslanmaz çelik, özel alaşımlar ve alüminyumdur.

Gür Metal’in uyguladığı Kalite Yönetim Sistemi, ürünlerin müşteri tarafından belirlenen kalite standartlarında üretilmesini, kaliteli üretimin sürekli kılınmasını ve süreçlerin devamlı olarak geliştirilmesini sağlar. Gür Metal’in ana prensibi kaliteyi üretimin her adımında sağlamaktır. Gür Metal’in kalite standartlarına uygun laboratuvar ve ünitelerinde metalürjik analiz, çekme testi, sertlik ölçümleri, mikro yapı analizleri, tahribatsız muayeneler yapılmakta ve bu testlerin sonuçları müşteri isteklerine uygun standartlarda raporlanmaktadır. Gür Metal, sıvı penetran ve ısıl işlem özel proseslerinde NADCAP sertifikasına sahiptir.

Gür Metal'in yeni yatırım projeleri de hızla devam etmektedir. Gür Metal’in yeni projeleri Titanyum ve Nikel alaşımların hassas döküm yöntemi ile üretilmesidir. Titanyum vakum döküm 2015 yılı itibari ile devreye girmiş olup Nikel alaşımların dökümü için 2016 yılı hedeflenmektedir. Gür Metal vakum döküm projeleri için 9.000 m2'lik yeni bina inşaatini bitirmiştir.

Ürünler

Sertifikaları

ISO 9001
AS 9100
NADCAP
İletişim Bilgileri
Firma Konumu
Şirket Videosu