İğrek Makina San.ve Tic. A.Ş.

OSB A.O. Sönmez Blv. No:10 16140 Bursa - Türkiye
0224 243 16 06       0224 243 13 20      orhanigrek@igrek.com.tr, tugcefindicak@igrek.com.tr      www.igrek.com.tr

1946 ana faaliyet alanı dökme demir ve bronz parçalar üretcisi olarak kurulmuştur. Geçen yıllarda ülkemiz en bilinen lider marangoz takım tezgahları üreticisi olmuştur.

1970’lerden itibaren firma ikinci neslinin güçlü katılımı ile dökümcülük alanında artan yatırımlar ile marangoz makinaları üretimi bırakılmış ve firma günümüze dek döküm sektöründe öncü olmayı hedeflemiştir.

İğrek Makina’nın ana hedefi %100 müşteri memnuniyetidir. Firma ürün çeşitliliği, kapasitesi ve teknolojisi ile sektörde lider olmayı amaçlamaktadır.

Her geçen yıl üretim tesisine yatırım ve iyileştirmeler yapan firma, 2015 yılında bu çalışmaları hızlandırmıştır. Üretim alanını hem hacmen arttırmış hem de iş akışını iyileştirmiştir. Üretim alanı 48.000 m² ‘ye ulaşmıştır. Üretim ve Kalite Departmanında 11 mühendis ve 20 kalifiye teknisyen, Yönetim ve Planlama departmanında 10 uzman ile toplam 195 kişiden oluşan kalifiye ve tecrübeli ekibi modern üretim alanını tümlemektedir.

Takım tezgahları parçaları üretiminde kazandıkları tecrübe ile yerli üretim takım tezgahları üretmek, havacılık, savunma ve enerji sektörlerinde teknolojik altyapısı yüksek parça ve sistemler geliştirmeye devam etmek çimento ve madencilik gibi ağır sanayi sektörlerinin de çözüm ortaklığında lider olmayı hedeflemektedir.

İğrek Makina 73 senelik döküm tecrübesi ile Pik, Sfero ve Çelik Döküm üretimini sürdürerek proje bazlı çalışmaları ile her zaman teknolojisinde, kapasitesinde ve ürün çeşitliliğinde öncü olmayı hedeflemektedir.

Özellikle Otomotiv Sac Kalıpçılığı ve Makine Üretim sektörüne yönelik üretimine ülkemiz ve dünyada yükselen değerler olan havacılık, savunma ve enerji sektörlerini de ekleyerek, akademik seviyede destekler alarak ve AR-GE çalışmaları yaparak teknoloji üreten çok yönlü sağlayıcı olmaya devam edecektir.

İğrek Makina, “Güvenilir Döküm Ortağınız”, önemli ağır sanayi sektörlerine partner anlayışı ile hizmet vermeye hazır ve açıktır.

Sertifikaları

ISO 9001
İletişim Bilgileri