Küçükpazarlı Havacılık (KP AEROSPACE) - Küçükpazarlı Kardeşler Kalıp ve Mak. San. Ltd. Şti.

1. Organize Sanayi Bölgesi Avar Caddesi No: 18 Sincan Sincan - Ankara / Türkiye
0312 267 17 10       0312 267 10 78      taha.kucukpazarli@kpa.com.tr, ebru.kucukpazarli@kpa.com.tr, yunus.guney@kpa.com.tr      www.kpa.com.tr

KPA, AS/EN 9100 sertifikalı, hassas işleme ve sac-metal şekillendirme yapan bir firmadır.

Küçükpazarlı (KP), Hasan ve Sefa Küçükpazarlı kardeşler tarafından kalıp üretimi yapmak üzere 1975 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğu günden itibaren, yenilikçilik, çözüm ortağı olmak ve toplam kalite gibi kavramları benimseyerek vizyonunu belirleyen KP, üstlendiği karmaşık projelerde müşteri isterlerini her zaman başarıyla yerine getirmiştir. Üstlendiği projeleri başarıyla teslim eden KP, 1987 yılında OSTİM bölgesinde yeni atölyesini satın alma başarısını göstermiş ve üreterek büyümeye devam etmiştir. Savunma sanayiinde hassas ve kritik parçaların üretimini başarıyla gerçekleştirmiş ve sektörde güven tesis ederek yerini sağlamlaştırmıştır. 

2005 yılında savunma sanayine yönelik üretimin yanı sıra tamamen havacılık ve uzay sanayi üzerine uzmanlaşmak üzere Küçükpazarlı Havacılık ve Uzay Bölümü (KPA) 1. OSB’de ayrı bir tesis olarak kurulmuştur. Havacılık alanında ilk üretime Agusta Helikopterlerinin kritik parçalarını üreterek başlamıştır. Havacılık sektöründe de üstlendiği projeleri zamanında ve kesin hassasiyet ve kalite ile teslim eden KPA kısa sürede bu sektörde de kabiliyetlerin ispat etmiş ve güven tesis ederek savunma ve sivil havacılık alanında önemli projelerde görev almıştır ve almaya da devam etmektedir.

Bügün KPA, TUSAŞ (TAI)’ın en büyük yan sanayisidir. Aynı zamanda büyük ve karmaşık parçaların üretiminde TAI’den sonra Türkiye’nin ikinci büyük üretici firmasıdır. KPA, dahil olduğu 14 farklı havacılık projesinde yapısal ve kritik parça sınıfında olan ve dünya çapında çok az sayıda firmanın üretebildiği parçalarda dahil olmak üzere toplamda 1400 farklı parçanın üretimini başarıyla sürdürmektedir ve yılda ortalama 400.000 adet parçanın sevkiyatını gerçekleştirmektedir. Bu parçaların çoğu için KPA tek tedarikçi konumundadır.

KPA, 2012 yılında büyümesini sürdürerek kendi bünyesi içerisinde montaj bölümü kurmuştur. 2012 yılında 3 kişi ve aylık 300 adetlik parça montajı ile çalışmalarına başlayan montaj bölümü 1 yıl içerisinde aylık 7000 adet parça monte edip sevkiyatını gerçekleştiren bir bölüm haline gelmiştir. Yapılan sistematik yatırımlar ile birlikte 2015 yılı itibariyle, aylık sevk edilen parça sayısı 15.000 adede ulaşmıştır.
 

 

Ürünler

Sertifikaları

ISO 9001
ISO 14001
ISO 27001
AS 9100
NADCAP
İletişim Bilgileri
Firma Konumu
Şirket Videosu