Lapis Teknoloji Mühendislik ve Makine A.Ş.

İvedik Osb. 1475. Cadde No:67 Yenimahalle / ANKARA
0312 354 40 51       0312 354 40 61      info@lapisteknoloji.com.tr      www.lapisteknoloji.com.tr

Lapis Teknoloji Mühendislik ve Makine ülkemiz sanayisine ve ileri teknoloji üretimine hizmet vermek amacıyla, 2017 yılında alanında uzman bir kadroyla kurulmuştur. Sektörün içinden gelen kurucularımız, ihtiyaca yönelik yapılan analizlerle uzun ve detaylı çalışmaları neticesinde ana faaliyet konusunu talaşlı imalat hizmetleri olarak belirlemişlerdir.

Firmamız, hafif ve orta ağır sınıf taktik araçlarıyla zırhlı araçların, deniz ve hava araçlarının parçalarını ve transmisyon sistemlerinde kullanılan dişlilerle transmisyon sisteminin üretimini yapmaktadır. Aynı zamanda madencilik sektöründe kullanılan araçlar için yedek parça üretmekte olan Lapis Teknoloji Mühendislik ve Makine, bünyesinde talaşlı imalatı gerçekleştirmek için torna ve çeşitli freze tezgâhları barındırmakta olup bu tezgahlarda üretilecek parçaların üretim ve tasarım süreçlerini yürütebilecek nitelikte dinamik bir mühendis kadrosuna sahiptir.

Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’ne sevk ettiğimiz yurt dışı savunma sanayii ürünlerimiz için sadece talaşlı imalatla sınırlı kalmayıp sac metal, döküm ve dövme alanlarında da uzmanlık göstermekteyiz. Firma olarak tedarik zincirimizi, kendi kalite sistemimiz ve kültürümüzü benimseyebilen firmalardan oluşturmaktayız. Üstlendiğimiz her projeye bir AR-GE projesi olarak bakmakta ve elimize ulaşan ya da hazırladığımız tasarımları ayrıntılı inceleyerek imalat sürecinde oluşabilecek hataları minimize etmek için çalışmaktayız.

İmalat sürecinde ise ANSI ve Askeri standart MIL-STD-1916 standartlarını kalite sistemimize uyarlayarak hataları sıfıra indiriyor, müşterilerimize hatasız ürünler teslim ediyoruz. Bu süreç içerisinde imalat, kaplama, boya vb. prosesler için tedarik sağladığımız firmaları ağımıza katmış olup; ASELSAN, HAVELSAN ve ROKETSAN gibi kurumsal şirketler için üretim yapan firmalar ile bağlarımızı güçlendiriyoruz.

Ürettiğimiz ürünlerin ağırlıklı olarak Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’ne sevk edilmesi sebebiyle yurtdışı tedarik ağımızı genişleterek Türkiye’de karşılığını bulamadığımız hammadde, kaplama, boya vb. özel prosesler için yurtdışı tedarikçilerimizle de iş birliğinde bulunmaktayız.

Sertifikaları

ISO 9001
ISO 14001
OHSAS 18001
İletişim Bilgileri