Özdekan Kauçuk Sanayii

Ostim Organize Sanayi Bölgesi 29.Sokak No: 2 06370, Ankara PK:--- --- Ankara Türkiye
3123540644       3123543037      info@ozdekankaucuk.com, kalite@ozdekankaucuk.com      http://www.ozdekankaucuk.com

Özdekan Kauçuk Sanayi, 1982 yılında Mustafa Korkmaz tarafından endüstriyel parçalar üretmek üzere kurulmuştur. Kauçuğun kullanıldığı her sektöre hitap eden Özdekan Kauçuk Sanayinin üretiminde ağırlık, İnşaat sektörü için üretilen Elastomer Mesnetler, Genleşme Derzleri ve Sismik İzolasyon ürünlerindedir, bunları Savunma Sanayi yedek parçaları, çocuk oyun grupları, konveyör rulo lastikleri, otomotiv, cam işleme makineleri ve iş makineleri yedek parçaları gibi standartlaşmış ürünler takip etmektedir. Kalan üretim ise müşterilerden gelen özel projeler doğrultusunda yapılmaktadır.

Firma olarak inovasyona önem veren Özdekan’da sürekli yeni ürünler geliştirilmektedir. Özdekan Kauçuk Sanayi, en son Kurşun Sönümleme Tuğlaları ile ilgili Arg-Ge çalışmalarının sonucunda ürettikleri yerli mermi durdurucu balistik bloklar ile hem düşük hem de yüksek hızdaki mermileri durdurmada ve enkapsülasyonunda başarılı olmuş ve atış poligonlarının yeni adresi olmuştur. Bunun yanında ODTÜ ile birlikte deprem titreşim takozları ile ilgili Ar-Ge çalışmalarını sürdüren Özdekan Kauçuk Sanayi bu konuda dünyanın sayılı firmalarından biri olma yolunda ilerlemektedir.

Firma içindeki imalat bölümleri; kalıp atölyesi, hamur hazırlık bölümü, metal hazırlık bölümü, pres baskı bölümü, kalite kontrol ve test laboratuarı, paketleme ve ambalaj bölümleri olarak sıralanabilir. Her bölümde kontrol sisteminin ayrı ayrı işlemektedir.

Üretimlerinin % 80’inin yurt içine yönelik olup, Arap ülkeleri ağırlıklı olmak üzere, Suudi Arabistan, Suriye, İran, Bulgaristan, Almanya, Kazakistan ve Türkmenistan gibi ülkelerle çalışmalarını devam ettirmektedir.

 

İletişim Bilgileri
Firma Konumu
Şirket Videosu