ICTERRA Bilgi ve İletişim Teknolojileri San. Tic. A.Ş.

ODTÜ TEKNOKENT Bilgi ve İletişim Teknolojileri San. Tic. A.Ş. PK: Beysukent ANKARA Türkiye
3122925000       3122925399      ebru.liman@icterra.com      http://www.icterra.com/tr/

Tarihçemiz
Öykümüz, 1991 yılında, Siemens Türkiye bünyesinde bir yazılım geliştirme ekibinin kurulması ile başladı. O dönemde Siemens'in önde gelen ürünlerinden olan sayısal santrallerin yerel ihtiyaçlara yönelik uyarlama çalışmalarını gerçekleştirdik.

Yazılım geliştirme, proje yönetimi ve birleşik iletişim çözümleri konularında yıllar içinde gelişimimizi sürdürdük ve uzmanlığımızı arttırdık. Bu dönem içinde çeşitli Siemens ürün ve çözümlerini geliştirme ve destekleme konusunda önemli başarılara imza attık. Ekibimiz, 2006 yılında Siemens Enterprise Communications bünyesine geçti ve uzmanlığını bu yeni yapıya taşıdı. Kısa sürede Siemens Enterprise Communications'ın, dünya genelindeki ilk 5 ar-ge merkezinden biri haline geldik. Bu dönemde, Türkiye'den yurtdışına yazılım ihracatı yapan firmalar arasında 6.sıraya yükseldik. Yirmi iki yıllık tecrübemiz ile, yurtiçi ve yurtdışında yüksek kalite standartlarıyla çözüm üreten bir ekip olmaktan gurur duyuyoruz.

2013 yılı, firmamız için gerçek bir "dönüm noktası" oldu. Şirket yönetiminin, Siemens Enterprise Communications üst yönetimine yaptığı teklif kabul gördü. Türkiye'deki mevcut yapı yönetim tarafından devralındı ve ICterra adı ile hayatına devam etmeye başladı.

Bugün, yeni yapımızla bilişim teknolojisindeki yetkinlik ve bilgi birikimimizi, Siemens ailesi içindeki ve dışındaki müşterilerimize sunuyoruz. Siemens Enterprise Communications ile yıllardır sürdürdüğümüz yazılım Ar-Ge ortaklığımızı, hem ürün yelpazesinde hem süreçlerinde geliştirme ve destek rolümüzle devam ediyoruz. Adımız yeni olmakla birlikte Siemens'in 160 yıllık geçmişe sahip iş yapma kültürünü taşıyoruz ve bu mirastan gurur duyuyoruz. Hedefimiz, gelecek vizyonumuzun sonraki kuşaklar için değerli bir miras olmasıdır.

İşini, kültürünün bir parçası olan dürüstlüğe ve iş ahlakına gösterdiği saygıyla yapan samimi bir ekiple çalışmak isterseniz, ICterra sizin için doğru tercih olacaktır.

İletişim Bilgileri