OĞUZKAGAN Savunma Teknolojileri A.Ş.

Ostim OSB Mahallesi, Ostim Prestij Binaları, Ostim Teknopark, E55-54Ostim Ankara
info@oguzkagansavunma.com, ahmet.coskun@oguzkagansavunma.com, atif.yilmaz@oguzkagansavunma.com      www.oguzkagansavunma.com/

2018 Yılında Faaliyete geçmiştir.4 faaliyet kolu bulunmaktadır.Hassas Tarım, İnsansız kara araçları, Yazılım ,Havacılık  ve Uzay.Ostim Teknopark yerleşkesinde faaliyet göstermekteyiz.

İnsansız kara araçları;Geleceğin vazgeçilmez teknolojisi olan,İnsansız sistemler bizim ana iş kolumuzdur.Bu kapsamda Silahlı kuvvetlerimiz içininsansız kara sistemleri üretmek bizim ana hedefimizdir. Bu Kapsamında Orta Sınıf (500 kg – 2000 kg) ve Ağır Sınıf (2000 kg ve Üstü) İnsansız Kara Araçlarını Tasarımdan Üretime AR-GE Faaliyetlerini Gerçekleştirmekteyiz.

Hassas Tarım; Hassas Tarım Teknolojileri kapsamında, kendi ürettiğimiz VTOL (Dikine İniş ve Kalkış Yapabilen) Sabit Kanatlı İnsansız Hava Aracı ile ;Bitki sağlığı haritası çıkarmak (NDVI, Toprak Sıcaklık, Toprak Nem, Toprak Tuzluluk, Toprak Nemlilik),Rekolte tespiti.Doğru Gübre dağıtımı tespiti yapmak ana hedefimizdir.

Havacılık  ve Uzay;Havacılık ve Uzay Alanında İki Ana Hedefimiz Vardır. Birincisi,Hassas Tarım Teknolojileri Alanında Kullanılmak Üzere Kendi Yerli VTOL Tarzı.İnsansız Hava aracımızı Üretmek ve Bu İnsansız Sistemlerimizin İletişimininGüvenliğini Sağlamak için Uzaya KÜP UYDU fırlatmak.

İletişim Bilgileri