Grup Teknik Makina Sanayi Ltd. Şti.

Keresteciler San. Sit. 226 Sok. F Blok No: 16 Ostim PK:--- Yenimahalle Ankara Türkiye
3123862334       3123862336      grupteknikmakina@yahoo.com.tr      www.grupteknikmakina.com/

1996 yılında 40 m2 kapalı alanda GRUP TEKNİK MAKİNA SANAYİ LTD. STİ. adı ile kurulan firmamız, 2000 yılına kadar makine yedek parça ve kesici takımların vb. malzemelerin satış işleri ile ilgilenmiştir. Bunun yanı sıra askeri ihaleler ve imalat işlerinde de alt yüklenici bir kuruluş olarak faaliyet göstermiştir. 2000 yılından bu yana Türk Savunma Sanayiine yönelik imalatlarıyla faaliyet göstermektedir.

2002 Yılında Talaşlı üretim alanında faaliyetlerine başlamıştır ve alüminyum, paslanmaz çelik ve zırh çeliği işçiliği, metal şekillendirme, talaşlı imalat ve kaynak işlemleri konularında ihtisaslaşmıştır.

Bu süreçte;

Birecik barajı havai hat alüminyum bara sisteminin kaynak işlemlerini yaparak bu alanda da söz sahibi olduğunu ispat etmiştir.

Aliağa termik santralinin kablo hat gerdirme sistemlerini imalatını yapmıştır.

Elektro Optik Bakım Merkezi Müdürlüğünün açtığı ihaleyi alarak Türkiye de ilk ve tek firma olarak Baykuş Termal Kamera sistemlerinde kullanılan soğutucuların “cooler”, bakım ve onarımlarını yaparak bu alanda da başarısını belgelemiştir.

2000 Yılında ise toplam 200 m2 kapalı alanda tam olarak mekanik talaşlı üretime geçmiştir. Yeni üretim alanında, alüminyum, paslanmaz çelik ve zırh çeliği işçiliği, metal şekillendirme, talaşlı imalat ve kaynak işlemleri konularında ihtisaslaşmıştır. Şirketimiz kuruluşundan bu yana Türk Savunma Sanayiine yönelik imalatları ile faaliyet göstermektedir.

Ürünlerimiz arasında;

M51, 52, 53 havan topu nişan aletleri, pointer ve gece görüş nişan aletlerinin bağlantı adaptörleri, kuru tip gece pusulası yer almaktadır. Halen yan sanayii olarak çalıştığımız HASAŞ MAKINA SAN.LTD.ŞTİ.’ne FNSS A.Ş. ‘ye ait zırhlı personel taşıyıcılara koltuk takımları üretmekteyiz.

Günümüz teknolojisini izleyerek ve yatırımlarımızı sürdürerek; ülkemizde gerçekleştirilemeyeceği düşünülen projeleri yaşama geçirme doğrultusundaki yerlileştirme çalışmalarına, katkımızı artırarak sürdürmekteyiz.

GRUP TEKNİK çalışanları; müşteri memnuniyetini ve ürünün kalitesini temel hedef belirleyerek yoluna devam etmeyi ilke olarak benimsemiş, bu doğrultuda ISO 9001-2000 kalite sistemini kurmuş ve 2 Ağustos 2003 tarıhınden berı uygulamaktadır.

Halen yan sanayii olarak çalıştığımız FNSS A.Ş. ‘ye ait zırhlı personel taşıyıcılar için zırh çeliği, paslanmaz, alüminyum, çelik mamullerinden oluşan parça-yedek parça ve Zırhlı personel taşıyıcı koltuk takımları üretmekteyiz.
Günümüz teknolojisini izleyerek ve yatırımlarımızı sürdürerek; ülkemizde gerçekleştirilemeyeceği düşünülen projeleri, yaşama geçirerek yerlileştirme çalışmalarına katkımızı artırarak sürdürmekteyiz.

"Zengin makine parkına ve eğitimli personele sahip olan GRUP LTD. önemli projelere imza atmanın gururunu yaşamaktadır."

Sertifikaları

ISO 9001
İletişim Bilgileri
Firma Konumu
Şirket Videosu