Figes A.Ş.

Güzeltepe Mahallesi Ahmet Rasim Sokak No: 16, 06690 Çankaya – Ankara
90 (312) 210 10 20       90 (312) 210 00 57      cigdem.sikel@figes.com.tr, info@figes.com.tr      www.figes.com.tr

FİGES A.Ş. 1990 yılında kurulmuş bir mühendislik firmasıdır. Tasarım, analiz ve test mühendislerinden oluşan uzman kadrosuyla Savunma, Havacılık ve Otomotiv sektöründe konsept tasarımından prototip imalatına kadar bir alanda anahtar-teslim proje hizmetleri vermektedir.
FİGES’in ofisleri İstanbul-Tuzla Tersaneler Bölgesinde, Bursa Uludağ Üniversitesi Ulutek Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde, Ankara'da ODTÜ & OSTİM Teknokent'te, ve İzmir Tepekule İş Merkezi'nde yer almaktadır.
Türkiye'de son yıllarda sürekli artmakta olan Savunma Sanayi projelerindeki ihtiyaç nedeniyle FİGES, Tesis Güvenlik ve NATO-Gizli yetki belgelerini almak için gerekli yatırımları yapmış ve Savunma Bakanlığı'ndan onay almıştır. FİGES ISO 9001-2008 belgesine sahiptir.
FİGES, çeşitli disiplinlerde uzmanlaşmış kalifiye ve esnek yapıdaki yaklaşık 60 kişilik mühendislik kadrosuyla çeşitli alanlarda ve platformlarda tasarım, analiz ve tasarım optimizasyonu ile sertifikasyon süreçlerinde gerekli olan ileri mühendislik hesaplamalarını gerçekleştirmektedir. Şirket ayrıca, ileri mühendislik faaliyetlerini, tasarım ve sayısal benzetim ile mekatronik olmak üzere iki alanda yürütmekte olup, bu iki alanın yarattığı sinerji ile müşterilerine entegre çözümler sunmaktadır.
Dünyanın önde gelen sonlu elemanlar yazılımı ANSYS Multiphysics'in ve MATLAB & Simulink'in Türkiye'deki temsilcisi olup, bu yazılımlar ile ilgili pazarlama, satış, eğitim ve teknik destek hizmetleri vermektedir.
Bir kuruluşta mühendislik proje hizmetlerinin etkin ve kaliteli bir şekilde verilebilmesi için gerekli yazılım ve donanım araçlarının sağlanmasından sonra uzman çalışan veya çalışanların istihdam edilmesi veya yetiştirilmesi gereklidir. Bu amaca hizmet etmek üzere FİGES, 1999 yılından beri "İleri Mühendislik Teknolojileri Yaz Okulu" adı altında uzmanlık eğitimleri düzenleyerek, yeni mezun genç mühendislere ileri mühendislik teknolojileri alanında uzmanlaşma olanağı sunmaktadır.
FİGES, yaklaşık 20 yıllık kanıtlanmış tecrübesi, %100 yerli sermayesi ile ulusal Savunma ve Havacılık Sanayi şirketlerine çeşitli projelerde sunduğu ileri mühendislik projeleriyle ülkemizin hizmetindedir. Deniz Kuvvetleri'nin MİLGEM projesinin ileri mühendislik hesaplarını yüklenmiş ve bu görevini başarı ile tamamlamıştır. Halen deniz, kara, hava ve uzay platformlarında çeşitli ulusal savunma projelerinde alt sistem tasarlayıcısı olarak görev yapmaktadır.
FİGES, dünyanın önde gelen motor üreticilerinden Cummins Inc. (A.B.D.) tarafından "Öncelikli Analiz Tedarikçisi" seçilmiş ve günümüze kadar 600'ün üzerinde ileri mühendislik projesi gerçekleştirmiştir.
FİGES A.Ş.'nin birincil hedefi, ülkemizin sanayi kuruluşlarının Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerine ileri mühendislik desteği vererek ulusal sanayimizin teknoloji düzeyinin yükselmesine ve böylece uluslararası piyasalarda rekabet gücünün artmasına katkıda bulunmaktır.

Ürünler

Sertifikaları

ISO 9001
İletişim Bilgileri