Akar Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş

Organize Sanayi Bölgesi 14. Cadde No:8 Odunpazarı/Eskişehir
2222361700       2222361702      info@akarmak.com.tr, sak@akarmak.com.tr      www.akarmak.com.tr

1990 yılında kurulmuş olan AKAR MAKİNA SAN. TİC. A.Ş. , Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde , 15700 m² ve 13000 m² lik 2 ayrı tesiste Demir Çelik Endüstrisi ve Lastik Kaplama Sanayisi için makinalar üretmekte ayrıca farklı endüstri kollarına Otoklav ve Basınçlı ekipman imalatı yapmaktadır. 

Uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Demir Çelik Endüstrisi için katma değeri yüksek proje bazlı imalatlar yapan Akarmak, Türkiye ve yurtdışında faaliyet gösteren müşterilerinin yatırım projelerinde ve genel ekipman tedariğinde aktif bir biçimde yer almaktadır. Müşterilerimiz bilinen yerel ve uluslararası çelik üreticileri ile anahtar teslim tesis sağlayan şirketler ve mühendislik firmalarıdır. 

Akar’ın faaliyet gösterdiği diğer bir alan ise Lastik Kaplama Endüstrisi'nde kullanılan makina/ekipmanların üretimidir. Ürün portfoyünde, Kamyon ve OTR Lastik Kaplama Tesislerinde kullanılan tüm ekipmanlar yer almaktadır ve anahtar teslim sunulmaktadır. OTR grubunda, ürün portföyümüz 25’’ ile 63’’ arası lastikleri kapsamaktadır. Otoklavlar ve yüksek performanslı CNC Kontrollü Raspalar da ürün portföyümüzde yer almaktadır. Sektörde lider konumda bulunan firmamız ,ürünlerinin önemli bir kısmını yurtdışına ihraç etmektedir. 

Otoklav imalatında uzun yıllara dayanan tecrübe ve bilgi birikimine sahip olan firmamız, cam laminasyonu, kompozit malzemeler, lastik kaplama / vulkanizasyon, yapı malzemeleri, gıda sektörü ve sterilizasyon alanlarında kullanılan otoklavların üretimini gerçekleştirmektedir. 

Firmamız ileri düzeyde standartlara tabi olan basınçlı kap üretiminde gerekli tüm uluslararası sertifikasyonlara sahiptir: 

- Pressured Equipment Directive 97/23/EC (PED)
- Simple Pressure Vessels Directive 2009/105/EC (SPVD)
- ASME SEC VIII Div. 1
- GOST – R
- DIN EN 15085-2 CL 1
- DIN EN ISO 3834-2
- AD 2000
- Farklı ülke otorilerince istenebilecek diğer sertifikalar. 

Otoklavlarımız uluslarası kalite standartlarında üretilmekte olup, uluslararası bilinen TUV, Bureau Veritas, TUV, Lloyd, Hartford Steam Boilers gibi sertifikasyon kuruluşları tarafından onaylanmaktadır. 

Otoklav konusunda daha fazla bilgi için lütfen www.autoclave.com.tr adresini ziyaret ediniz. 

Akarmak, 1990’da kurulmuş ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet göstermektedir. 

- Yüksek donanım ve teknolojik üretim tesislerine sahiptir.
- 28.700 m² fabrika alanına sahiptir.
- Profesyonel/deneyimli yönetim kadrosuna ve yetenekli iş gücüne sahiptir.
- İleri düzeyde makina, işleme ve tasarım kapasitelerine sahiptir.
- Avantajlı yerleşim noktası olan Eskişehir’de faaliyet göstermektedir (İstanbul, Bursa ve Ankara gibi büyük şehirlere ve önemli limanlara yakın mesafede).
- ISO 9001:2008 sertifikasına sahip ve standart ürünleri CE sertifikalıdır.
- İhracat ve büyüme odaklıdır.
- Çok sayıda alt yüklenicisiyle , yüksek hacimli projeler başarıyla gerçekleştirmektedir. 

Sertifikaları

ISO 9001
ISO 13485
Gost-r
İletişim Bilgileri