T.C. Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Sanayileşme Daire Başkanı Sn. İrfan Özsert OSSA ve Üyelerine Ziyaretler Gerçekleştirdi

Ekleme Tarihi 25.05.2022

T.C. Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Sanayileşme Daire Başkanı Sn. İrfan Özsert ve ekibi, OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Yönetim Kurulu ile bir araya geldi.
 
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ, İrfan Özsert’e OSTİM’in savunma sanayii alanındaki çalışmaları hakkında bilgi verdi.
 
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Savunma Sanayi Başkanlığının sanayileşme uygulamalarındaki başarılara dikkat çekti. “SSB’nin sanayileşme modelinin diğer sektörlerde de uygulanması gerekiyor. Tüm kamu kurumlarımıza SSB’nin modelini örnek olarak anlatıyoruz.” dedi.
Başkan Aydın, İrfan Özsert’e OSTİM’in diğer sektörel kümelenmelerini de anlattı. OSTİM’in 7 sektörel kümelenmesi olduğunu bildiren Aydın; kümelenmelerin iş ve inşaat makineleri, savunma ve havacılık, yenilenebilir enerji, medikal, raylı sistemler, kauçuk ve haberleşme teknolojileri sektörlerinde yerli ve milli birçok projenin çözüm ortağı olduklarını kaydetti.
 
OSSA Koordinatörü Dr. Uğur Aydın, kümelenme faaliyetleri ve üye firmaların kabiliyetlerini anlattı. Küme üyesi firmaların yetenek ve kabiliyetlerinin yer aldığı OSSA Üye Rehberi hakkında da bilgiler veren Aydın, üyelerinin ihracatlarının geliştirilmesi için faaliyet gösterdiklerini söyledi.
 
Sanayileşme Daire Başkanı İrfan Özsert, OSSA Üye Rehberi’nin SSB’nin Yetenek Envanteri ile koordine edilmesi gerektiğini kaydetti. Özsert, savunma sanayii firmalarının ihracatının geliştirilmesi için çalıştıklarını belirtti.
 
Toplantının ardından Sanayileşme Daire Başkanı İrfan Özsert ve ekibi OSSA üye firmaları; EMGE, TÜZÜN KARDEŞLER, EKİNOKS-AG, KOLT ve ER MAKİNA'yı yerinde ziyaret ederek bilgiler aldı.

İlgili Görseller