T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Sn. İsmail Demir ve Kurum Yetkilileri Ostim'e Ziyaret Gerçekleştirdi

Ekleme Tarihi 15.11.2018

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Sn. İsmail Demir ve Kurum yetkilileri OSTİM’de temaslarda bulundu. Demir, OSTİM programında ilk olarak kümelenmeler, Ostim Teknopark A.Ş., Ostim Teknik Üniversitesi, Ostim Teknoloji Araştırma Ve Geliştirme Merkezi A.Ş hakkında bilgiler aldı.

OSTİM’deki kümelenme faaliyetleri ile yerli ve milli üretimin önemine işaret eden, 7 sektördeki kümelenmenin uygulama alanlarından örnekler veren Başkan Demir, OSTİM Teknik Üniversitesi’nin konumlanmasının önemli olduğunu bildirdi. Demir, üniversite ile ilgili olarak “Meslek lisesi, meslek yüksekokulu ve üniversite zincirinin hayata geçirilebileceğini düşünüyoruz. Amaca yönelik, mesleki yetkinliği, yeterliliği, bilgiyi, bilgi ve yeterlilik odaklı bir eğitim sisteminin hayata geçmesi gerekiyor. Burada da iş birliği yapabiliriz.” görüşünü paylaştı.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da Prof. Dr. İsmail Demir ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Aydın, “İş birliği halinde ülkemiz için güzel şeyler hep birlikte hayata geçiririz.” ifadelerini kullandı.

Demir ve beraberindeki heyet daha sonra Er Makina, Cetek Makina, EMGE, Akalın Isıl İşlem ve Dizayn Makina firmalarına ziyaret gerçekleştirdi.

İlgili Görseller