TAI OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Paylaşım Günleri

Ekleme Tarihi 4.05.2013

Ana Sanayi Günlerinin konuğu TAI-TUSAŞ

 Ana Sanayi Günlerinin konuğu TAI-TUSAŞ

Ostim’in düzenlediği Ana Sanayi Günlerine konuk olan TAI-TUSAŞ yöneticileri bölge KOBİ’lerine yönelik tanıtım yaptılar. TUSAŞ -OSTİM Savunma Ve Havacılık Kümelenmesi Paylaşım Toplantısına TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, Teknik Hizmetler Başkanı Ahmet Tokmakçıoğlu, Kalite Sistem Müdürü Sarp Baş ve Yardımcı Sanayi Operasyonları Müdürü Semih Seçkin katıldı.


Ostim Eşleştirme Ve İş Geliştirme Merkezi bölgemizde 4 ana başlıkta sürdürülen kümelenme çalışmalarına paralel olarak yürüttüğü iş planı çerçevesinde “Ana Sanayi Günleri” organize ediyor.


Bu organizasyonlar ile Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri, İş ve inşaat Makinaları, Medikal Sanayi, Savunma ve Havacılık sektörlerinde sektörün önde gelen ana sanayi kuruluşlarını Ostim’de ağırlayarak bu kurumların satın alma mekanizmalarına Ostim’in üretim kapasitesinin daha iyi tanıtılmasını sağlamak, ana sanayilerin KOBİ’lerden beklentilerini firmalarımıza taşımak ve sonuçta işbirliği ortamının gelişmesine katkıda bulunmak hedefleniyor.


Ana Sanayi Günleri çerçevesinde ilk olarak TAI-TUSAŞ Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.’ye ev sahipliği yaptı. 30 Haziran 2010 tarihinde “Tusaş-Ostim Savunma Ve Havacılık Kümelenmesi Paylaşım Toplantısı” adı ile düzenlenen toplantıya TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı da katıldı. TUSAŞ üst düzey yetkililerinin sunumlar yaptığı toplantıya firmalarımız büyük ilgi gösterdi. Faaliyetler, “KOBİ’lerden Beklentiler, Sertifikasyon Gerekleri, Taşere Edilebilir Detay Parça İmalat Akışı, Havacılık Sanayi İçin Kritik Ekipman, TUSAŞ’ın Alt Yüklenicisi Nasıl Olunur” başlıklarında sunumların yapıldığı toplantı soru cevap kısmı ile son buldu.