Pakistan ile İş Birliği Artarak Devam Ediyor

Ekleme Tarihi 24.06.2019

OSSA, 27-30 Kasım 2018 tarihlerinde katılım sağladığı Pakistan IDEAS 2018 fuarında görüşmeler gerçekleştirdiği Pakistan Hava Kuvvetleri Komutanlığından Tuğgeneral Dr. Liaquat Ullah'ı iş birliği faaliyetlerini pekiştirme amacı ile OSTİM OSB'de ağırladı. Aviation City Pakistan Proje Direktörlüğü görevinde bulunan Tuğgeneral Ullah, Türkiye’de havacılık alanında üretim yapan firmalar hakkında bilgi edinmek ve iş birliği potansiyellerini yerinde görmek istediklerini kaydetti.

OSTİM’deki sektörel kümelenmelere ve bu alandaki tecrübelere dikkat çeken Ullah, Pakistan’da da sektörel kümelenmeler oluşturmayı, Türkiye ile iş birliği imkanlarını artırmayı amaçladıklarını ve bu konuda OSTİM’in tecrübesinin kendileri için iyi bir fırsat olduğunu vurguladı.

Dr. Liaquat Ullah’a OSTİM ve bölge firmaları hakkında Bölge Müdürü Adem Arıcı bilgi verdi. Toplantıda OSTİM Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Alkan, Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı V. Murat Çelik, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) OSTİM Sorumlusu Erdoğan Oran, Ostim Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, OSSA Koordinatörü Ece Umay ve OSSA Proje Yöneticisi Uğur Aydın yer aldı.

Gerçekleşen toplantının bir başlangıç olduğunu dile getiren Tuğgeneral Ullah, önümüzdeki günlerde tekrar biraraya gelerek kümelenme işleyiş mekanizmaları hakkında daha detaylı bilgi alışverişi yapma isteklerini dile getirdi.

İlgili Görseller