OSSA Üyelerini Dünyaya Tanıtmaya Devam Ediyor!

Ekleme Tarihi 19.04.2018

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Malezya’nın başkenti Kuala-Lumpur’da 16-19 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Defence Services Asia (DSA) Savunma Sanayi ve Güvenlik fuarında 12 üye firması ile yer alıyor. Fuara OSSA Kümelenmemiz ve üyelerinden Aksa Motorlu Araçlar, 2G Havacılık, EMGE, EST Endüstri Teknik, Ema Sistem, Er Makina Dişli, Femsan Elektrik Motorları, FİGES, Garanti Giyim Kompozit, MEGE Teknik, Nero Endüstri Savunma ve Orion Havacılık katılım sağlıyor. OSSA, savunma sanayi ve güvenlik sektöründe en önemli 5 etkinliğinden biri olan Savunma Hizmetleri Asya Fuarı’na (DSA) bu yıl 3. kez katılım sağlıyor. OSSA başta Malezya olmak üzere Pakistan, Endonezya ve Filipinler’den firmalar, bürokratlar ve askeri heyetler ile görüşmeler gerçekleştiriyor. Fuarda firmalarımızın Malezya pazarında mevcut potansiyellerini en üst düzeyde kullanabilmesi hedefleniyor.

Türkiye’den Savunma Sanayii Müsteşarlığı öncülüğünde Aselsan, FNSS, Otokar, BMC, Kale Kalıp ve TUSAŞ başta olmak üzere 29 kurum ve firma fuarda yer alıyor. DSA 2018 Fuarı Türkiye ve Malezya arasındaki savunma sanayi alanında iş birliğinin geliştirilmesi açısından önemli bir etkinlik niteliği taşıyor.

OSSA 2018 yılında, Suudi Arabistan AFED 2018 ve ABD Seattle Savunma ve Havacılık Tedarikçileri Zirvesi’ne katıldı. OSSA ayrıca 25-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek EURASIA AIRSHOW, 11-15 Haziran 2018 EUROSATORY Paris ve 16-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında İngiltere’nin Farnborough kentinde düzenlenecek Farnborough Airshow fuarına katılacaktır.