OSSA Üyelerinden Büyük Başarı

Ekleme Tarihi 29.11.2017

28 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşen Türkiye Milli Havacılık Sanayii Geliştirme Programı Açılış Töreni ve Konferansında Boeing Yetkilileri, OSSA üyelerimiz, Gür Metal, Yepsan ve Yüksel Kompozit ile çalışmaya başladıklarını ilettiler.

Boeing ile çalışmanın kolay olmadığını belirten Boeing yetkilileri, AS9100 kalite belgeleri ve diğer belgelendirmelerin önemine değinerek; firmaların uzun dönem yatırım planları, finansal güçleri ve firmaların yerleşimlerinin büyüklüğü gibi birçok unsura dikkat ettiklerini ilettiler. 

Bakım-Onarım, Sertifikasyon, Eğitim ve Tedarik Zinciri gibi konularda uzun süreli işbirlikleri yapacaklarını ileten Boeing yetkilileri; Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı (EYDEP) ile ortaklaşa yürütülebilecek projeler sayesinde KOBİ’lerin gelişimine ve kurumsallaşmasına katkıda bulunabileceklerini belirttiler.

Etkinlikte söz alan OSSA Koordinatörü Ece UMAY, 2012 yılından itibaren OSSA tarafından gerçekleştirilen T.C. Ekonomi Bakanlığı URGE Projesi destekleri ile; 50’nin üzerinde üyesinin AS 9100 desteğini aldığını iletti. Bunun yanı sıra geçtiğimiz yıllarda Boeing alt yüklenicilerinin katıldığı Seattle’da gerçekleşen havacılık fuarına üye KOBİ’leri ile katılım gösteren ve 50 kişilik bir ekip ile Boeing Fabrikasına ziyaret gerçekleştiren OSSA, ayrıca Boeing yetkililerini de Ankara’da gerçekleştirdiği Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) etkinliğinde 2013, 2014 ve 2016 yıllarında KOBİ’ler ile buluşturmuştur.

Gür Metal, Yepsan ve Yüksel Kompozit Firmalarımız, 3-4 yıllık emeklerinin karşılığını aldılar. Kendilerini başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Diğer üye KOBİ’lerimizin de bu sürece dâhil olabilmesi için OSSA çalışmalarına devam etmektedir.