OSSA, Üye Firmaları ile Birlikte Meksikada İşbirliği İlişkilerini Geliştirdi

Ekleme Tarihi 30.04.2019

OSSA, üye firmaları ile birlikte Meksikada 24-27 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen Famex 2019 etkinliğinde URGE projesi kapsamında 2li iş görüşmeleri gerçekleştirdi. OSSA; aralarında BELL, GE Aviation, GKN Fokker, Meksika Chihuahua Kümelenmesi, Spire, ADD Aviation, Meksika Queretaro Kümelenmesi gibi Meksikalı ve Uluslararası firma ve kurum ile potansiyel işbirlikleri ve yatırım imkanları hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. 

Aralarında Airbus, Boeing, Thales ve Honeywell'in de bulunduğu 100'den fazla üyesi ile Meksika havacılık sanayisinin önemli kuruluşları arasında yer alan FEMIA (Meksika Havacılık Federasyonu) ve OSSA arasındaki iş birliği kapsamında FEMIA tarafından organize edilen "Yabancı Yatırımcılar Semineri"ne katılım sağlayan OSSA, ayrıca FEMIA standında gerçekleştirilen İş Birliği Toplantısına katılım sağladı.

Toplantıda FEMIA Tedarik Zinciri Sorumluları OSSA ile İş Birliği kapsamında üyelerimize Meksikadaki iş olanakları ve ihtiyaçlar hakkında detaylı bilgiler sundu.

OSSA-FEMIA ortak çalışması sayesinde; döküm, makine imalat, saç şekillendirme, titanyum ve nikel dövme, özel proses, ısıl işlem, kaplama, montaj, kompozit ve ham madde alanlarında Meksika'nın ihtiyaçlarını Türk KOBİ’ler karşılayabileceği konusunda yetkililer ile fikir birliğine varıldı. Böylelikle Meksika firmaları, Türk KOBİlerinin kaliteli hizmet ve üretimlerinden faydalanacakler.

Etkinlik sırasında Meksikada yerleşik, Türk Savunma Ateşemiz Yarbay Sn. Uğur KURU, Ticaret Müşavirimiz Sn. İnci Selin BAL SALKIM ve Türkiye Büyükelçimiz Sn. Tahsin Timur SÖYLEMEZ, OSSA ve üye firmalarını ziyaret ederek, Türk firmalarını Meksikada görmekten duydukları mutluluğu dile getirdiler. Ayrıca Sayın Ateşemiz, Müşavirimiz ve Büyükleçimiz Meksikada iş olanakları ve atılması gereken adımlar hakkında üyelerimiz bilgilendirdiler.

İlgili Görseller