OSSA, Üye firmaları ile Birlikte Aerospaca Meetings Casablanca Etkinliğine Katılım Sağladı

Ekleme Tarihi 24.10.2017

OSSA, 6 üye firması ile birlikte (ASKAR Makine, EMGE, GÜR Metal, KÜÇÜKPAZARLI, MEGE Teknik ve MFK) 17-19 Ekim 2017 tarihleri arasında FAS’ın Casablanca şehrinde gerçekleştirilen “Aerospace Meetings Casablanca 2017” etkinliğine stantlı katılım sağladı. 17 ülkeden 250 katılımcı firma ile gerçekleşen ve yaklaşık 5000 B2B ikili iş görüşmesinin yapıldığı etkinlikte, OSSA ve üye firmaları da toplamda 100’ün üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirdi.

Airbus, Rolls-Royce, Zodiac Aerospace, Daher ve Boeing gibi sektörün önde gelen firmalarının yanı sıra Royal Air Maroc, Sabca, NSE Aero Maroc ve ECM gibi birçok firma ile de toplantılar gerçekleştiren OSSA ve katılımcı üyeleri, ayrıca birçok workshop’a da katılım sağladı. OSSA ayrıca 2018 yılında yapılacak olan Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) Etkinliği için de firmalar ile görüşerek talepler topladı.

OSSA ayrıca etkinliğe SSM ve THY Teknik A.Ş.’yi de davet ederek yurtdışında Devlet-Ana Sanayi-KOBİ bütünlüğünü sağladı. SSM Sanayileşme Dairesi adına Müdür Hüseyin KILIÇ, THY Teknik A.Ş adına Genel Müdür Danışmanı Halil TOKEL ve OSSA adına Koordinatör Ece HAYKIR yaptıkları sunumlar ile katılımcılara Türk savunma ve havacılık sanayisi ve KOBİ’lerin gelişiminden bahsederek, ülkemizin yatırım ve iş ortaklıklarına açık olduğunun altını çizdiler.

Fas ve İspanya gibi ülkelerin Türk savunma ve havacılık sanayisine olan ilgi ve meraklarını da gözlemleyen OSSA, bu ülkelerin ihracat temsilcilikleri ile de görüşerek ülkemizin hızla gelişmekte olan savunma ve havacılık sanayisi hakkında kendilerini bilgilendirmiştir.