OSSA Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Devlerle Birlikte Paris’teydi…

Added Date 16.06.2014

OSSA, Kara ve Kara-Havacılığı konusunda dünyanın en büyük fuarı olan “Eurosatory” fuarına 19 üye firması ile katılım gösterdi. Fuar süresince birçok şirket ile ikili iş görüşmesi imkânı yakalayan OSSA üyesi firmalar, sektörün devleri ile aynı çatı altında buluşma imkânı yakaladılar.
Fuarın ilk günü OSSA standına ziyaret gerçekleştiren Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir ve beraberindeki heyet, OSSA ile birlikte katılım gösteren firmaların stantlarını ayrı ayrı gezerek şirket yetkilileri ile bilgi alışverişinde bulundu.
Fuarın üçüncü günü SSM Sanayileşme Dairesi Başkanı Bilal Aktaş ve Sağlık Bakanlığı Yatırım Modelleri Daire Başkanı Züfer Aslan, gerçekleştirdikleri “Türkiye’deki Ofset Uygulamaları” konulu sempozyum ile dnleyicilere Türkiye’nin Savunma Sanayii ve Sivil alandaki ofset uygulamaları konusunda attığı adımları, gelişmeleri ve geleceğe yönelik düşüncelerini anlattı.
Fuar sırasında Türk ve yabancı katılımcıların yoğun ilgisine maruz kalan OSSA ve üye firmaların stantları, bu doğrultuda“Birlikte Daha Güçlüyüz” sözünü pekiştirmiş oldu.