OSSA IDEF’te Göz Doldurdu

Ekleme Tarihi 14.05.2019

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), IDEF 2019’da dikkat çeken kurumlar arasındaydı. Küme standı, yerli ve yabancı askeri ve sivil heyetlerden yoğun ilgi görürken üyelerinin geliştirdiği projeler uzmanlardan tam not aldı.

Fuarda OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSSA Yönetim Kurulu Başkanı A. Mithat Ertuğ ile OSTİM’den çok sayıda sektör temsilcisi yer aldı.

40 üye firmasının standlı katılım sağladığı fuarda; OSTİM'de Türk mühendisleri tarafından tasarımı ve üretimi yapılan OSSA üyelerinden YETEKNOLOJİ firmasına ait Elektromanyetik Top ŞAHİ 209 Blok 2 görücüye çıktı. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcıları Hasan Büyükdede ile Mehmet Fatih Kacır ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ŞAHİ209 Blok 2’yi inceleyerek YETEKNOLOJİ A.Ş. Genel Müdürü Fazıl Hızal’dan bilgiler aldı.

OSSA üyesi Ostim Teknopark firması OĞUZKAĞAN Savunma tarafından geliştirilen orta sınıf silahlı insansız kara aracı DEMİRHAN da yerli ve yabancı konukların ilgi gösterdiği projelerin başında geldi. Türkiye’nin en büyük silahlı insansız kara aracı DEMİRHAN’ın üzerinde ASELSAN’ın Sarp Silah Sistemi bulunuyor. Sistem, 3 km’den kontrol edilip anlık video aktarımı yapabiliyor.

IDEF ile ilgili değerlendirmelerde bulunan OSSA Yönetim Kurulu Başkanı A. Mithat Ertuğ, Türk savunma ve havacılık sanayiinin son yıllarda önemli ilerlemeler kaydettiğini dile getirdi. Ertuğ şunları söyledi: “Bu ivmenin yakalanmasında hiç kuşkusuz KOBİ’lerin önemli bir rolü var. Devletimizin önemli projeleri gerçekleştirme aşamasında KOBİ yeteneklerine inanması ve güveni onların gelişimine de pozitif katkılar sağlıyor. OSSA olarak gerek ülkemizdeki gerekse de küresel markalarla olan çalışmalarımızda sektörümüzün kalite anlayışını ortaya koyuyoruz. Bu gayretlerimiz ülkeler bazında da karşılık buluyor.”

İlgili Görseller