OSSA Brezilya LAAD Fuarında

Ekleme Tarihi 24.04.2015

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) koordinasyonunda SSI organizasyonu ile düzenlenen, LAAD Savunma Sanayi Fuarı ve Konferansında; "Milli Katılım" gerçekleştiren Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi ve Küme üyesi 10 Firma, Türk ana sanayi firmaları ile beraber Türkiye’nin ihracat kapasitesini arttırmak ve geliştirmek için yoğun çalışmalarda bulundu. Yetmişin üzerinde ülkeden yaklaşık 700 firmanın katılım sağladığı fuarda ülkemiz, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sayın Hasan Kemal YARDIMCI taraf

 Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) koordinasyonunda SSI organizasyonu ile düzenlenen, LAAD Savunma Sanayi Fuarı ve Konferansında; "Milli Katılım" gerçekleştiren Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi ve Küme üyesi 10 Firma, Türk ana sanayi firmaları ile beraber Türkiye’nin ihracat kapasitesini arttırmak ve geliştirmek için yoğun çalışmalarda bulundu. Yetmişin üzerinde ülkeden yaklaşık 700 firmanın katılım sağladığı fuarda ülkemiz, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sayın Hasan Kemal YARDIMCI tarafından temsil edildi.

Standında Romanya Ekonomi, Ticaret ve Turizm Bakanı Sayın Sorin ENCUTESCU’yu ağırlayan OSSA, OSSA’nın kabiliyet matrisinde firmaların yeteneklerini detaylı ve net anlatımından dolayı Bakan ENCUTESCU tarafından tebrik edildi. OSSA Küme Koordinatörü Hilal ÜNAL, Romanya Bakanı tarafından Kümelenme faaliyetlerini anlatması için Romanya’ya davet edildi. Standında ayrıca, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sayın Hasan Kemal YARDIMCI, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve SSM Deniz Araçları Daire Başkanı Sayın Mustafa Murat ŞEKER, SSM Uluslararası İşbirliği Daire Başkanı Sayın Abdullah Erol AYDIN’ı ağırlayan OSSA; Küme faaliyetlerini ve 155 üyesi bulunan Kümenin üye firmalarının yeteneklerini, kendilerine anlattılar.

OSSA, 14-17 Nisan 2015 tarihleri arasında Brezilya Rio de Janeiro’da gerçekleşen LAAD Savunma Sanayi Fuarına katılarak; Güney Amerika ve Kuzey Amerika için stratejik öneme sahip bu fuarda uluslararası tedarikçiler ve satın almacılar ile tanışmak; savunma, kara, deniz ve hava sektörlerinde son teknolojiyi gözlemlemek; bölge genelinde silahlı kuvvetler ile ilişkiler kurmak ve işbirliklerini güçlendirmek için görüşmelerini gerçekleştirdi. OSSA, fuardan önce yaptığı ön görüşmeler ve piyasa araştırmaları ile fuarın daha etkin geçmesini sağlayarak Brezilya’nın en önde gelen şirketlerine fuardan önce yemek verdi. Yemek esnasında gerçekleşen görüşmeler ve yapılan bağlantılar KOBİ’lerin Brezilya için yol haritasını çizmesini sağladı. Brazilian Aerospace Kümelenmesi, Helibras ve Embraer Firmaları ile fuar öncesinde ön görüşmelerini başlatan OSSA, fuarda işbirliği çalışmalarını ilerletti.

LAAD Brezilya Savunma ve Güvenlik Fuarı, Brezilya silahlı kuvvetlerinin yanı sıra; Kolombiya, Şili, Peru gibi bölgesel alıcılar ile görüşmek için fırsatlar sunmaktadır. LAAD Fuarı, nüfusu 200 milyonu aşkın Brezilya’ya ve komşu ülkeler pazarına açılmak için fırsat teşkil etmektedir.