OSSA, BMC ile Milli Güç Çalıştayında Görüştü

Ekleme Tarihi 21.04.2017

20 Nisan 2017 Tarihinde Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Erciyes Teknopark ve Teknopark İstanbul işbirliği ile Kayseri'de düzenlenen Milli Güç Çalıştayı’na katılım gösteren OSSA yetkilisi Uğur AYDIN, etkinlikte BMC Güç Grubu Motor Sistemleri ve Aselsan Elektrikli Araç Sistemleri yetkilileri ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Proje Mühendisleri, Grup Liderleri ve Ekip Liderleri ile yapılan ikili görüşmelerde; OSSA üyesi firmaların kabiliyet ve potansiyelleri anlatıldı. Gerçekleşecek projelerde veya halihazırda devam eden projelerde ihtiyaç olunacak üretim, makine, ekipman ve hizmet gereksinimlerinde; OSSA üye firmalarımızın, bu ihtiyaçları karşılayabileceğinden bahsedildi.

Motor ve transmisyon için kurulan BMC POWER’ın böyle bir desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Güç Grubu lideri Y. Aykut AKGÜL, en kısa sürede OSSA ile irtibata geçerek, BMC yetkililerince gerekli konularda üye firmalardan destek almak isteyeceklerini tarafımıza iletti. BMC yetkililerimizi Ankara’da ağırlamak için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Çalıştayın verimli geçtiğini ve BMC’nin KOBİ’ler ile işbirliklerine açık olduğunu OSSA üyelerimizin bilgilerine sunarız.