OSSA, Aerospace Valley ile işbirliğine gidiyor

Ekleme Tarihi 18.06.2015

PARİS’TE ‘AR-GE’ NİYETLİ PROTOKOL

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA); Airbus, EADS, Air France gibi havacılığın önde gelen firmalarının üyesi olduğu Fransız Havacılık Kümelenmesi Aerospace Valley ile iyi niyet protokolü imzaladı.

Havacılık sektörüne çalışan KOBİ'lerin sektörün en son yeniliklerinden haberdar oldukları, dünya devlerini bir araya getiren, firmaların ihracat yapmaları için gerekli bağlantıları kurmaları anlamında önemli fırsatlar sunan Paris Air Show, OSSA için de oldukça hareketli geçiyor.

Dünyanın önde gelen havacılık etkinliklerinden Paris Air Show’da ilgi toplayan OSSA, üyeleri için stratejik değer taşıyan bir imza attı.

Küme, uluslararası kimliğe sahip olan, havacılık sektöründe çok sayıda araştırmanın yürütüldüğü Aerospace Valley ile iyi niyet protokolünü bağıtladı. Söz konusu anlaşma kapsamında Fransız ve Türk KOBİ’ler arasında işbirliği ile özellikle havacılık alanında Ar-Ge projeleri yapılacak.

İki kurum arasında atılan imzaların ardından yapılan ilk toplantıda; 2 yıllık süre zarfında, KOBİ’ler arasında gerçekleşecek işbirliğinin somut çıktılarının alınması yönünde hedef belirlendi.