Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur...

Ekleme Tarihi 16.8.2018

KAMUOYUNA DUYURULUR

Türkiye’nin ilk Savunma ve Havacılık Sanayi Kümelenmesi olan OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Derneği (OSSA), toplam 202 üye firması ve bu firmalarda yer alan 7000’den fazla iş gücü ile birlikte, ülkemize karşı yürütülen spekülatif ekonomik saldırılar karşısında, her zaman olduğu gibi devletimizin ve milletimizin yanındadır.

Ülkemizin, savunma sanayi alanında küresel bir aktör olma yolculuğu boyunca, üretim ve teknoloji alanında önüne konulmak istenen engeller, bugüne kadar birer birer aşılmış ve gelinen noktada ülkemiz kendi kara, hava ve deniz araçlarını üretebilecek konuma gelmiştir.

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Derneği (OSSA) üyeleri, bu platformların ve sistemlerin oluşturulmasında var güçleri ile çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir.

Ülkemizin içine çekilmek istendiği durum karşısında, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Derneği (OSSA) üyeleri, yıllardır olduğu gibi gece ve gündüz, 3 vardiya çalışmalarına devam etmektedir. Ülkemize karşı yapılan bu çirkin saldırıya verilebilecek en güzel cevap çalışmaya ve üretmeye devam etmektir.

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Derneği (OSSA) bünyesinde yer alan 60 üyesi AS9100 Belgesine sahip kuvvetli alt yüklenicilerden oluşan 202 üye firma, tüm zorluklara rağmen, ülkemizin savunma sanayi alanında küresel bir aktör olma hedefi doğrultusunda çalışmalarına hız kesmeden devam edecektir.

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir UZKURT ile yapılan görüşmelerimizde KOSGEB tarafından verilen desteklerde kur artışından kaynaklanan mağduriyetten bahsedilmiş; KOSGEB Başkanı tarafından bu mağduriyetin giderilmesi hususunda belli bir oranda artış yapılacağı kararı verilmiştir.  Bu konuda bize yardımcı olan KOSGEB Başkanımız Prof. Dr. Cevahir UZKURT’a ve Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) Genel Sekreter Yardımcımız Yılmaz KÜÇÜKSEYHAN’a OSSA Yönetim Kurulu adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ülkemizin bekası ve daha güçlü bir ekonomi için devletimizin ve milletimizin birliği ve daha güçlü bir savunma sanayi için çalışmaya ve üretime devam edeceğimizi, hiçbir kuvvetin bizleri bu yolda engelleyemeyeceğini kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

 

Ahmet Mithat ERTUĞ

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Derneği (OSSA)

Yönetim Kurulu Başkanı

İlgili Görseller