İstişare Toplantımızda Üyelerimizi Bir Araya Getirdik

Ekleme Tarihi 13.11.2021

OSSA olarak OSTİM OSB Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu’nda firmalarımız arası işbirlikleri ve yetkinlik farkındalığını artırmak adına üyelerimiz ile bir araya geldik.
 
Toplantımıza, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSTİM Dış İlişkiler Koordinatörü Hamza Akca, KOSGEB OSTİM Merkezi Müdürü Hasan Şenel, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünsal Sığrı, Ostim Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, OSTİM Teknik Üniversitesi Kariyer Planlama ve İş Başı Eğitim Koordinatörü Ayşenur Irkılata ve OSSA üyelerimiz katıldı.
 
OSSA Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Mithat Ertuğ, toplantıya katılan üyelerimize teşekkür ederek OSSA üyelerinin rekabetçiliğini artırmanın yanında firmalar arası iş birliklerinin geliştirilmesi için de üye istişare toplantılarına devam edeceğimizi katılımcı kurumlara ve üye firmalarımıza iletti.
 
OSSA Koordinatörü Dr. Uğur Aydın, Kümelenme faaliyetleri hakkında üyelerimizi bilgilendirdi. Aydın, OSSA’nın uluslararası organizasyonu Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) etkinliği hakkında bilgiler verdi. 2013'te başlayan ICDDA'in 4 etkinliğinde toplamda 930 yerli ve yabancı katılımcı ile 17900 kayıtlı ikili iş görüşmesi gerçekleştirildiğini aktaran Dr. Uğur Aydın, ICDDA 5. etkinliğinin de 2022 yılında 12-14 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi.
 
Toplantıya katılan üyeler, firmaları ve kabiliyetleri hakkında bilgiler vererek birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı buldu.

İlgili Görseller