IDEF 2009'a Toplu Katılım

Ekleme Tarihi 4.05.2013

IDEF’09 Uluslar arası Savunma Sanayi Fuarı 27–30 Nisan tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

1993 yılından itibaren Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı sorumluluğunda düzenlenen, Türk savunma sanayisinin dünyaya tanıtıldığı IDEF’09 Uluslar arası Savunma Sanayi Fuarı 27–30 Nisan tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşmiştir. Fuarın açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ ve çok sayıda Kuvvet Komutanı katılmıştır.

Yerli ve yabancı 464 firmanın katıldığı fuarda, hazırlanan resmi delege programlarıyla dost ve müttefik ülkelerin Savunma Bakanları, Genel Kurmay Başkanları, üst düzey sivil ve askeri otoriteleri ile görüş alışverişlerinde bulunuldu. Aynı zamanda hazırlanan özel toplantı alanlarında savunma sanayi ile doğrudan ya da dolaylı olarak ilişkisi olan tüm firmaların üst düzey askeri, sivil ihtiyaç ve tedarik makamları ile yerli ve yabancı heyetlerle görüşmesi sağlandı.Ostim Savunma Yan Sanayi Kümesi olarak IDEF 2009’a 64 Küme Üyesi firmanın logolarının yer aldığı ortak bir stant ile katıldık. İlk gün yalnızca protokole açık olan fuarda Ostim Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Orhan Aydın, Ostim Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurul Başkan Vekili Sn. Sıtkı Öztuna, Küme Yürütme Kurulu üyeleri ve küme üyesi 50 firmanın temsilcilerinin katılımları ile güçlü bir duruş sergiledik. Fuarda 800 adet Ostim Savunma Yan Sanayi Rehberi ve 1000 adet Küme Tanıtım Broşürü gerekli yerlere ulaştırıldı.

Firma temsilcileri fuar süresince ana tedarikçilerle görüşme imkanı buldular. Ayrıca Küme Yürütme Kurulu Üyeleri ve Küme Koordinatörü tarafından SSM Yetkilileri, Lojistik Komutanları, MSB Yetkilileri, Yabancı Heyetler ve SASAD ile görüşmeler yapılarak Ostim Savunma Yan Sanayi Kümesi hakkında bilgi verildi ve işbirliği alanları araştırıldı.