3123857041 3123857042
57. Sok. No:96 Ostim/ANKARA PK:--- --- Ankara Türkiye
info@gokser.com

Radyal Vantilatör

GÖKSER MAKİNA FANLARI 12 yıllık deneyim ve yüksek teknoloji ile fan konusundaki dünya standardına uygun olarak imal edilirler. Fan salyangozları en yüksek verim elde edilecek şekilde tasarlanmıştır. Fanlar boyut, açısal hız ve ortam koşullarına göre

- Alüminyum
- Galvaniz
- Sert alüminyum
- DKP sac

materyalleriyle üretilebilirler.

Tüm ileri dönük kanatlı radyal fan çeşitlerimiz perçin yöntemi ile imal edilirler. Statik ve Dinamik balansları elektronik balans makinaları ile sağlanır.

Standard ölçüler dışındaki talepler için isteğe uygun fan imalatı yapılır.

VANTİLATÖRLER İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER

Vantilatörler genel olarak üç gruba ayrılırlar.

- Radyal vantilators
- Eksenel vantilatorler
- Dik akımlı vantilatörler

Radyal vantilatörlerde hava vantilatöre eksenel olarak girer, radyal olarak terk eder. Burada salyangozun görevi, hava hızının bir kısmını basınca dönüştürmektir. Radyal vantilatör kanatları geriye dönük veya ileri dönük olarak dizayn edilirler. İleri dönük kanat sistemine sahip Radyal vantilatörler hacimsel olarak geriye dönük kanatlı Radyal vantilatörlere göre daha az yer kaplarlar. Bununla birlikte genel verimleri daha düşüktür.

Toz veya partikül transportu için geriye dönük kanat sistemine sahip radyal vantilatörler daha kullanışlıdır. Hava akımı kanat eğrisinin üzerinden geçtiğinden toz veya partiküllerin kanat aralarını tıkaması mümkün değildir.

İleri dönük kanat yapısına sahip radyal vantilatörlerin ise boyut avantajı vardır. Orta büyüklükteki debi ve basınç değerleri küçük boyutlarla elde edilir.

Pratik olması bakımından sadece eksenel vantilatörlere “vantilatör” denilmektedir. Radyal vantilatörler “fan” olarak adlandırılır.

Diğer Ürünler