FNSS -OSSA Buluşması

Ekleme Tarihi 4.05.2013

FNSS Savunma Sistemleri A.Ş Genel Müdürü Nail Kurt’un başkanlığındaki FNSS yöneticileri ve OSSA üyeleri Ostim OSB’de bir araya geldi. FNSS Savunma Sistemleri A.Ş Genel Müdürü Nail Kurt’un başkanlığındaki FNSS yöneticileri ve OSSA üyeleri Ostim OSB’de bir araya geldi. FNSS, savunma sanayi imalatçıları ile bir araya gelerek işbirliği sürecinde yaşanan sıkıntıları ve geleceğe yönelik işbirliğini değerlendirdi. FNSS’nin vizyonu, son dönem gerçekleştirdiği ve yakın dönem projeleri, yan sanayi i

FNSS Savunma Sistemleri A.Ş Genel Müdürü Nail Kurt’un başkanlığındaki FNSS yöneticileri ve OSSA üyeleri Ostim OSB’de bir araya geldi.

FNSS, savunma sanayi imalatçıları ile bir araya gelerek işbirliği sürecinde yaşanan sıkıntıları ve geleceğe yönelik işbirliğini değerlendirdi. FNSS’nin vizyonu, son dönem gerçekleştirdiği ve yakın dönem projeleri, yan sanayi işbirliği potansiyeli ve imkanları, yan sanayi politikası ve beklentileri ele alındı. İmalatçı firmalar FNSS’ten alt tedarikçilere verilen iş hacmini genişletmeleri ile eğitim ve danışmanlık desteği istediler.
Toplantının son bölümüne Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir de katılarak bir konuşma yaptı. Özdebir, Türkiye’nin ilk 500 firması arasında yer alan FNSS A.Ş’nin başarısını överken, Ankara’da ASO’nun ekim ayında düzenleyeceği TSK ihtiyaçlarının yer alacağı sergi hakkında da bilgi verdi.

NAİL KURT: FNSS Genel Müdürü
“FNSS olarak Ostim’deki firmalarla uzun zamandır çalışmaktayız. Onları başarılı buluyoruz. Ostim yönetiminin kümelenme çalışmalarını da takdir ediyoruz. Bu bizim için ideal bir yapılanmadır. Çünkü firmalara anlatacaklarımızı ve onlardan beklentimizi artık güçlü bir organizasyon aracılığı ile gerçekleştirebiliriz. Kümelenme sinerji yaratacaktır. Firmamız çok sayıda birim ve elemanla kadrolarını şişirmek istemiyor. Birçok parçayı alt yüklenicilere yönlendiriyoruz. Kümelenme çalışmak istediğimiz alt tedarikçileri güçlü bir organizasyona dönüştürecektir. Savunma Sanayi Müsteşarlığının sektörde KOBİ payının artmasını özendirici politikaları ana imalatçıları da cesaretlendiriyor. Alt tedarikçilerimiz biraz daha kaliteye önem vermeli, kaynak teknolojilerini geliştirmeli ve iş sağlığı ve güvenliğine daha önem vermeli. FNSS olarak satın alma, pazarlama, ar-ge ve diğer birimlerimizle tedarikçilerimizin hizmetindeyiz.”