FNNS Çözüm Ortakları Konferansı

Ekleme Tarihi 4.05.2013

FNSS, önümüzdeki on yıl için (2010-2020) vizyonunu belirledi. “İç piyasada en büyük Kara Sistemleri Şirketi olmaya devam edecek olan FNSS; dış piyasada ise yabancı müşterinin tercih ettiği, yerel şirket olma” iddiasını taşıyor

 FNSS, önümüzdeki on yıl için (2010-2020) vizyonunu belirledi. “İç piyasada en büyük Kara Sistemleri Şirketi olmaya devam edecek olan FNSS; dış piyasada ise yabancı müşterinin tercih ettiği, yerel şirket olma” iddiasını taşıyor

FNSS, önümüzdeki on yıl için (2010-2020) vizyonunu belirledi. “İç piyasada en büyük Kara Sistemleri Şirketi olmaya devam edecek olan FNSS; dış piyasada ise yabancı müşterinin tercih ettiği, yerel şirket olma” iddiasını taşıyor. Bir başka deyişle FNSS, diğer ülkelerde Yerli Şirket olmak konusunda adımlar atmaya devam edecek.
Stratejik olarak küçük, esnek ve çok kabiliyetli bir yapıya sahip olan FNSS; önümüzdeki on yılda büyürken bu yapısını korumayı; sorumluluk ve kazancını, kabiliyetli yan sanayileri ile paylaşarak büyümeyi hedefliyor.
FNSS, son yirmi senede çok geniş bir alt yüklenici ağı kurmuş, kaderini onlarla paylaşmıştı. Önümüzdeki on yılda ise bu ağını, tasarım da yapabilen daha da kabiliyetli bir alt yüklenici sınıfına çıkarmayı hedefliyor. Bunun için gerekli adımları atmadan önce, sanayi ile görüş alışverişinde bulunmak, bilgi ve görüş almayı arzu eden Şirketimiz; ilk adım olarak 7 Ocak 2010 Perşembe günü, yarım günlük bir konferans düzenledi. 204 Şirketimizin katıldığı Konferansı, 300 civarında ziyaretçi izledi. Konferansın bu kadar yoğun ilgi görmesinin sebepleri olarak FNSS’nin Savunma Sanayimizdeki saygınlığına ilave olarak, Şirketler arasında işbirliğine olan ihtiyaç da ziyaretçilerimiz tarafından belirtildi.
Bu konferansta FNSS Pazarlama ve Strateji Direktörü Sn. Haluk Bulucu Şirketin yan sanayi ilişkileri performansı hakkında bilgiler sunmuştur. SSM Sanayileşme Dairesi Başkanı, Sn. Nuran İnci, SSM'nin yan sanayi vizyonunu anlatmış; KOBİ Danışma Merkezi hakkında detaylı açıklamalarda bulunmuştur. OSTİM Kümelenme Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Orhan Aydın, ana yüklenicilerden beklentilerini açıklamışlar; KOSGEB adına konuşan Başkan Danışmanı Sn. Murat KEPİR ise, var olan teşviklerle yan sanayicinin neler kazanabileceğini vurgulamıştır. Coşkunöz Metal Form ve Makina End. A.Ş. Genel Müdürü Sn. Şükrü Tetik'in, tarafların sorumlulukları üzerinde yaptığı konuşma büyük ilgi uyandırmıştır. FNSS Savunma Sistemleri A.Ş., Genel Müdürü Sn K. Nail Kurt ise FNSS'nin gelecek planlarını anlatıp, yan sanayilere hangi destekleri vereceklerini bu konferansta açıklamıştır. SaSaD Genel sekreter yardımcısı Sn. Yılmaz Küçükseyhan dış KOBİ’leri ve Vakıfbank kredilerini anlatmış; Aselsan Grup Başkanı Sn. Fuat Akçayöz ise Aselsan’ın İşbirlikleri hakkında önemli bilgiler sunmuştur. MÜSAN Şirketi Başkanı Azmi Biçkes bey ise daha fazla İşbirliği ve destek ihtiyaçları hakkında düşüncelerini ifade etmiştir.
Fabrika turu esnasında; misafirlerimize en son geliştirdiğimiz lastik tekerlekli Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü prototipinin son durumu gösterilmiş; PARS 6x6 keşif aracımız ve paletli zırhlı araçlarımızın misafirlerimize yaptığı gösterinin ardından yemek arası verilmiş ve arzu eden konuklarımızla temaslara devam edilmiştir.
Çok başarılı geçtiğini değerlendirdiğimiz bu konferanstan elde edilen sonuçlar çerçevesinde, takip eden birkaç ay içinde, tüm paydaşların davetli olduğu bir Arama Konferansı düzenlenerek somut sonuçlar alınmaya başlanacaktır.