“ASELSAN’a Destek Vermekten Gurur Duyuyoruz”

Ekleme Tarihi 9.06.2021

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), ASELSAN ile iş birliği protokolü imzaladı. OSSA Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yarsan, “ASELSAN’ın, ekosistemi içerisinde yer alan OSSA ve üye firmaları olarak başarıyla ülkemizi temsil eden ASELSAN’a destek vermekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Verimlilik ve Teknoloji Fuarı 2021 kapsamında ASELSAN’ın düzenlediği törende savunma sanayii kümelenmeleriyle iş birliği protokolü imzalandı. Millileştirme çalışmalarını başarıyla tamamlayan firmalara da teşekkür belgesinin verildiği törende, ASELSAN tarafından yeni onaylanan yan sanayi firmalarına Onaylı Firma Belgesi takdim edildi.

Törende ASELSAN, OSSA ile de iş birliği protokolü imzaladı. Protokole, ASELSAN adına Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, OSSA adına da Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Yarsan ve İbrahim Uğurlu imza attı.

OSSA Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yarsan, ASELSAN ile iş birliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Yarsan şu görüşleri paylaştı: “Savunma sanayiinde ülkemizin lokomotifi olan ASELSAN’ın, ekosistemi içerisinde yer alan OSSA ve üye firmaları olarak başarıyla ülkemizi temsil eden ASELSAN’a destek vermekten gurur duyuyoruz. Bu ekosistemin tamamlayıcısı olduğumuz ve bugün bizi bu şekilde onurlandırdığı için ASELSAN’a teşekkür ederiz.”

ASELSAN Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün de yerlileştirme ve millileştirme çalışmalarındaki özverilerinden dolayı OSSA yönetimi ve üye firmalarına teşekkür etti.

Protokol kapsamında

ASELSAN tarafından belirlenecek millileştirme ve/veya kaynak bulma/oluşturma çalışmaları kapsamında; ASELSAN tarafından belirli malzeme/sistem/ürün grupları için hazırlanan Millileştirme Broşürlerinin (“Broşür(ler)”) OSSA tarafından üye firmalarına yayılımı ve tanıtımı sağlanacak.

Broşürler’de yazan gereksinimleri karşılayacak firmaların belirlenmesi konusunda OSSA tarafından bir ön inceleme yapılarak uygun nitelikli firmalar ASELSAN’a başvuru sürecine yönlendirilecek.

Millileştirme potansiyeli görülen belli ürün grupları için Taraflar arasında çalıştay ve/veya teknoloji günleri düzenlenerek yayılım çalışmaları artırılacak.

ASELSAN’ın gelişim odağına aldığı OSSA üyesi firmalar için ortak geliştirme faaliyetleri yürütülecek.

İlgili Görseller