Ankara'da Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri ICDDA'14

Ekleme Tarihi 14.10.2014

 Savunma ve havacılık sektörlerinin dünya çapındaki dev firmaları, Türk firmalarıyla tanışmak ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmek için ikinci kez Ankara’daydı.

İlki 2013 yılında yapılan “Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri”nin ikincisi 14-16 Ekim 2014 tarihleri arasında ATO Congresium’da gerçekleştirildi. T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteği, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın himayeleri, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) ev sahipliğinde düzenlendi.

34 ülkeden, 270 firmanın katıldığı, 4.000’e yakın ikili iş görüşmesinin yapıldığı Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri, Türkiye’de sektöründe ilk olmasıyla dikkat çekiyor. Yurtdışından hem ana tedarikçi hem de yan sanayi firmalarının katıldığı organizasyonda, yurt içinden de TAI, FNSS gibi ana sanayi ve yan sanayi kuruluşları temsil edildi.

Organizasyonun açılış gününde “Türkiye’de Endüstri Katılımı ve Offset Panoraması” ile “Türkiye’de Uluslararası İşbirliği Tecrübesi ve Tedarik Zinciri” konulu konferanslar gerçekleştirildi. Davetli ve katılımcılar, 2. ve 3. günlerde ikili iş görüşmeleri yapma fırsatı yakaladılar. ICDDA’14’te ayrıca orijinal ekipman üreticilerinin satın alma süreçleri ve tedarik zinciri politikaları üzerine workshoplar da düzenlendi.