OSSA Yönetimi Güven Tazeledi

Ekleme Tarihi 24.06.2021

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) 6. Olağan Genel Kurulu’nda 2019 ve 2020 yılları faaliyet raporları, gelir-gider hesapları ve Denetim Kurulu Raporları oy birliğiyle ibra edildi. Yapılan seçimde mevcut yönetim kurulu yeniden seçilerek güven tazeledi.

OSSA 6. Olağan Genel Kurulu 2. Toplantısı yeterli çoğunluğun katılımıyla OSTİM OSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Mevcut yönetim kurulu üyelerinin yeniden seçilerek güven tazelediği genel kurulda Divan Başkanlığı’na OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Başkan Yardımcılığına, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanvekili Sıtkı Öztuna ve Divan Üyeliğine Rasim Makina İş Geliştirme Müdürü Halide Rasim seçildi.

OSSA’nın sinerjisi Roketsan’ı OSTİM’de konumlandırdı

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, kümelenmenin önemine dikkat çekerek, “Kümelenme faaliyetlerini bütün dünyayı takip ederek, iş birliği ve güç birliğiyle ortaklaşa rekabet kavramlarına çok inanarak destekliyoruz.” dedi.

Savunma ve havacılık sektörüne çok önem verdiklerini kaydeden Aydın, OSSA’nın Türkiye’deki diğer kümelenmelere de örnek olduğunu vurgulayan Orhan Aydın, küme üyelerine şu mesajları verdi: “Sizlerin yaptığı bu gayretli çalışmaların içinde olmak, buna ev sahipliği yapmak bizim için bir gurur ve şeref. OSSA’nın marifeti; içi dolu, iş birliği güç birliği yapan insanların bir arada olması. Azerbaycan’a satılan mayın temizleme makinesinin üretilmesi OSTİM ve OSSA’nın çabalarıyla başladı. OSSA’nın sinerjisiyle, Roketsan bütün tedarik sistemini OSTİM’de konumlandırıyor. Burada savunma işini yapan OSSA’nın ekosistemi. OSTİM OSB olarak sizin için ne yapmamız gerekiyorsa yapmaya hazırız.”

“Üyelerimize katkı sunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ, konuşmasının başında vefat eden OSSA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Han, küme üyeleri Abdullah Akalın ve Abdurrahman Ekinciler’i kaybetmelerinin üzüntüsünü duyduklarını ifade ederek, vefat edenlere Allah’tan rahmet ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Ertuğ, OSSA olarak gerek pandemi öncesi yüz yüze gerekse pandemi dönemi çevrimiçi olarak gerçekleştirdikleri; tedarikçi günleri, fuar ve ikili iş görüşmeleri etkinlikleri, eğitimler ve devlet destekli projeler gibi faaliyetler ile üyelerine destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Savunma sanayiinde yüzde 70’leri aşan yerlileşme oranlarına işaret eden Ertuğ, şunları söyledi: “Yapılan projeler içerisinde üye firmalarımızı görmenin ve firmalarımıza bir nebze de olsa katkı sunabilmenin mutluluğu yaşıyoruz. Pandemi döneminde gecesini gündüzüne katan, kendi işlerinin yanı sıra medikal sektörü için de gerekli olan ihtiyaçları karşılayabilmek adına 3 vardiya çalışan kahraman KOBİ’lerimize bir kez daha saygılarımı sunuyorum.”

OSSA Koordinatörü Dr. Uğur Aydın, kümenin 2019-2020 faaliyet raporu ve gelir gider hesaplarını okudu. Aydın, Avrupa İşletmeler Ağı’na üye olmayan firmalara, üye olmaları çağrısında bulunarak üyelik süreci ile ilgili yardım etmeye hazır olduklarını söyledi. Dr. Aydın, 2021 çalışma planı hakkında da üyelere bilgi verdi.

Denetim Kurulu üyesi Utku Karaca tarafından da 2019-2020 yılları Denetim Kurulu raporları okundu.

Okunmasının ardından müzakereye açılan faaliyet raporları, gelir-gider hesapları ve denetim kurulu raporları oy birliğiyle ibra edildi.

Genel kurulda yapılan seçimde mevcut yönetim kurulu üyeleri en fazla oyla güven tazeleyerek yeniden seçildi.

Seçim sonuçlarına göre OSSA Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Mithat Ertuğ (EMGE), İbrahim Yarsan (Dora Makine), Mehmet Alkan (Alkan Makine), Taha Küçükpazarlı (Küçükpazarlı Havacılık), Durali Ekiciler (Öznur Savunma), İbrahim Uğurlu (UDEA), Emre Fidan (Hezarfen Havacılık)  

Denetim Kuruluna ise M. Hakan Atalay (Tolga Plastik), Utku Karaca (Arıtes Metal) ve Harun Otacı (Metalurji Akdağ) seçildi.

İlgili Görseller