OSSA Paris Airshow 2017 Fuarında Yerini Aldı

Ekleme Tarihi 19.06.2017

Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi; 52. gerçekleştirilecek Paris Airshow fuarında 13 üye firması ile beraber 4. Hall F194 nolu stantta yer alacaktır.

Paris Fuarı esnasında,

20 Haziran tarihinde; Airbus, EADS, Air France gibi havacılığın önde gelen firmalarının üyesi olduğu Fransız Havacılık Kümelenmesi Aerospace Valley ile, H2020 projelerinde Fransız ve Türk KOBİ’lerin beraber yer alma fırsatlarının görüşüleceği; Savunma Sanayi Müsteşarlığı, TÜBİTAK yanı sıra Avrupa Komisyonu ve GIFAS yetkililerinin de katılacağı “Türkiye-Fransa Kümelenmeleri ile Avrupa Birliği Fon mekanizmaları, H2020 ve COSME toplantısı” gerçekleştirilecektir.

Açılış Konuşmaları SSM, Aerospace Valley Başkanı ve OSSA Başkanı tarafından yapılacaktır. Aerospace Valley ve OSSA Küme firmaları arasında ayrıca ikili görüşmeler olacaktır.

21 Haziran tarihinde, tüm fuar katılımcılarına açık konferanslarda; yarım saat süresince SSM’nin sunumunun ardından, dinleyicilere OSSA tanıtımı ve OSSA üyesi firmaların bilgileri sunulacaktır.

Kısaca OSSA:

2015 yılında 48 ülkeden 2300 firmanın katıldığı Paris Arishow fuarında, küme üyeleri ile beraber yer alan OSSA; standında toplamda 450 ye yakın iş görüşmesi gerçekleştirmişti. 2015 yılında Fransız Havacılık Kümelenmesi Aerospace Valley ile iyi niyet protokolü (MoU) imzalamış; KOBİ’ler arasında gerçekleşecek işbirliğinin somut çıktılarının alınması yönünde hedef belirlenmişti. İmza töreninde; Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile, Fransız Uzay ve Havacılık Endüstrisi Grubu GİFAS’ın üst düzey yetkilileri, Fransız Parlamenterler, TAI ve TEI yetkilileri de hazır bulunmuştu.

OSSA, üyelerini savunma ve havacılık sektöründe temsil etmeye; KOBİ’lerin kamu, ana sanayi ve üniversiteler ile işbirliklerini geliştirmeye ve sektörün yerlileştirilmesine katkıda bulunmaya yönelik çalışmalarına devam etmektedir. Bu kapsamda SSM, Ana Sanayimiz, Emniyet, Jandarma ve Komutanlıklar ile koordineli olarak, sektörün gelişmesi ve KOBİ’lerin büyümesi için faaliyetler devam etmektedir. OSSA, yurtdışı fuarlarda ve platformlarda üyelerinin tanıtımına önem vermektedir; KOBİ’lerin yurt dışına gitmesine öncü olmaktadır. SSM himayelerinde 11-13 Ekim 2016 tarihlerinde OSSA’nın 3.sünü gerçekleştirdiği Ankara Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri etkinliğinde (ICDDA); 33 ülkeden 220 stantlı katılımcı ağırlanmış; 5400 kayıtlı iş görüşmesi gerçekleştirilmiştir.

ICDDA etkinliğinin 4.sü, 16-18 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir.