OSSA ILA BERLIN'DEYDİ

Ekleme Tarihi 19.05.2014

 19-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen ILA Berlin Air Show’a, Savunma Sanayi Müsteşarlığı bünyesinde ve T.C. Ekonomi Bakanlığı URGE Projesi kapsamında stand açan OSSA Savunma ve Havacılık Kümelenmesi, beraberinde 16 firma ile katıldı. Türkiye’nin “Resmi Partner Ülke” olarak katıldığı fuarda, OSSA üyesi firmalar savunma ve havacılık sektörünün önde gelen lider firmaları ile aynı çatı altında buluşma imkanı yakaladı.
ILA Fuarı’nın açılışı Almanya Federal Şansölyesi Angela Merkel ve T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın katılımıyla gerçekleşti. Almanya Savunma Bakanı ve Almanya Ulaştırma Bakanı’nın da OSSA standını ziyaret ettiği fuarda, gerek Almanya’dan gerekse dünyanın dört bir yanından gelen yüksek kademeli delegasyonlar OSSA standına ilgi gösterdi.
Savunma Sanayi Müsteşarı Sayın İsmail Demir, T.C. Berlin Büyükelçisi Sayın Hüseyin Avni Karslıoğlu ve Dış Ticaret ve Gümrüklerden Sorumlu Devlet Eski Bakanı Sayın Kürşat Tüzmen’de OSSA Savunma ve Havacılık Kümelenmesi ve üyelerinin yer aldığı standı ziyaret ederek, firmalarla görüştü.
TAI, HAVELSAN, TURK HAVA YOLLARI, ROKETSAN, TÜBİTAK ve FİGES gibi önemli ana sanayi firmalarının Türk savunma ve havacılık sektörünü temsil ettiği, ikili iş görüşmelerinin yapıldığı fuarda OSSA Heyeti eş zaman ve mekanda düzenlenen çeşitli sivil ve askeri gösterilere de katıldı. 40 ülkeden katılımcı ve farklı sektörlerden gelen yaklaşık 227.000 ziyaretçiyi ağırlayan fuar, sektör firmalarına uluslararası piyasada görünürlüklerini arttırma ve iş ilişkilerini geliştirme fırsatı sundu.