OSSA 3. OLAĞAN GENEL KURUL

Ekleme Tarihi 2.02.2015

OSSA 3. Genel Kurulu’nu yaptı

 

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıya kamu, özel sektör, STK temsilcileri ve çok sayıda delegenin katıldı.


Genel Kurula Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Sedat Güldoğan, TAI Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, HAVELSAN Genel Müdürü Sadık Yamaç, ROKETSAN Genel Müdürü Selçuk Yaşar, ASO Başkanı Nurettin Özdebir’in yanı sıra T.C. Ekonomi Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bürokratları ve ASELSAN gibi firmalarından üst düzey yetkilileri ilgi gösterdi.
OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ açılış konuşmasında dönem faaliyetlerine değindi. 2016’da yapılacak ICDDA etkinliğine ilişkin hazırlıklara işaret eden Ertuğ, “Başarımızın sırrı birlikte hareket etmek." dedi. Ertuğ'un konuşmasının ardından OSSA Faaliyet Raporu paylaşıldı. Denetim Raporu ve gelir, gider hesapları da üyelere okundu.


OSSA Koordinatörü Hilal Ünal Türkan tarafından 2015 ve 2016 yılı hedeflerine ilişkin bilgiler verildi. Sivil havacılık sektöründe daha fazla yer edinmek istediklerini belirten Türkan, İstanbul’da şube açmayı ve 2015-2016 döneminde UR-GE projeleri ile toplamda 10 uluslararası savunma ve havacılık fuarına katılmayı planladıklarını kaydetti. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Raporu ve gelir gider hesapları Genel Kurul’un ibrasına sunuldu. Oybirliğiyle kabul edilen raporların ardından Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu için seçim yapıldı. Seçim sonucunda Yönetim ve Denetim Kurulları şu isimlerden oluştu: Yönetim Kurulu: A. Mithat Ertuğ, Ali Han, Güner Koçak, Serhat Ünal, Sefer Erseven, Muhsin Mardin ve Mehmet Alkan. Denetim Kurulu: Halil Avcı, Böke Şahin, Atilla Sevil
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSSA ile OSTİM’de savunma ve havacılığa çalışan KOBİ’leri işbirliği, güç birliği için bir araya getirdiklerini belirtti. Ana sanayinin KOBİ’lere sahip çıktığını ifade eden Aydın, “Sektörün disipline edilmiş haliyle ortaya çıkmasının en önemli sebebi bu. Ankara’da ana sanayi ve yan sanayinin oluşturduğu bir ekosistem var. OSTİM olarak ben ana sanayicilerimize ve SSM’ye teşekkür ediyorum. Çünkü bölgemizdeki firmaların kaliteli üretim yapmasında onların büyük katkıları var.” dedi.