Mete Yarar'dan OSSA'ya Ziyaret

Ekleme Tarihi 4.09.2020

Güvenlik Danışmanı Mete Yarar, kümelenmemizi ziyaret etti. Türkiye'nin savunma sanayiinde dünyada önemli bir yere geldiğini belirten Yarar, "Kümelenme örneklerinde OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) ön sırada." dedi.

Emekli Subay, Güvenlik Danışmanı ve Yazar Mete Yarar, kümelenmelerin küçük şirketlerin için önemine işaret ederek, “Kümelenme örneklerinde OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) ön sırada. Türkiye savunma sanayiinde dünyada önemli bir yere geldi.” dedi.

OSTİM’i ziyaret eden Yarar, Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSSA Koordinatörü Ece Umay, Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Bağören ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Mete Yarar, küçük işletmelerin çok önemli olduğunu belirterek, “Yenilik ve inovasyon küçük şirketlerle geliştirir. Büyük şirketler zaten uzun süreli iş planlarını yapıyorlar, yenilikleri kısa sürede hayata geçirebilmeleri zor oluyor.” dedi.

Kümelenmelerin şirketlere sağladığı fırsatlara dikkat çeken Yarar, şunları söyledi: “Kümelenmeler, küçük şirketlerin büyüyebileceği ekosistemi oluşturuyor. Kümelenme örneklerinde OSSA ön sırada. Türkiye savunma sanayiinde dünyada önemli bir yere geldi. Defense News Top 100 listesinde 7 firma ile yer alarak Fransa’nın önüne geçtik. Bunu devam ettirmek önemli.”

Yarar daha sonra OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek'i de ziyaret etti.

İlgili Görseller