BOEING, ICDDA'nın Önemine Dikkat Çekti

Ekleme Tarihi 9.05.2019

T.C. Ticaret Bakanlığı ve Boeing tarafından düzenlenen "Havacılıkta Tedarik Zinciri Geliştirme Ve İhracat Konferansı" AS 9100 sahibi veya sertifikasyon sürecinde olan OSSA üyesi firmalarımızın da katılımı ile gerçekleşti.

Konferans da T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Kümelenme Destekleri Dairesi, Daire Başkanı Sn. Mustafa Ali YURDUPAK tarafından "Küresel Tedarik Zinciri" desteği hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Ardından Küresel Tedarik Zinciri desteği ile başarılı çalışmalar gerçekleştiren üye firmalarımızdan GÜR Metal firması Genel Müdür Yardımcısı Handan ÖZÇELİK, GÜR Metal firma tanıtımının ardından KTZ destek süreçlerini, işleyişini, başarılarını ve Boeing'e alt yüklenici olabilme yolunda aldıkları mesafeyi anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Gür Metal sunumunun ardından Boeing Tedarik Zinciri yetkilileri "Boeing'e tedarikçi olmak" konulu sunumlarını gerçekleştirdiler. 

Ayrıca Boeing Tedarik Zinciri Yetkilisi Christina Wills, KOBİ'lerin Boeing tedarik  süreçlerine dahil olabilme aşamalarında, katılım sağladıkları ve OSSA tarafından düzenlenen Savunma ve Havacılıkta İş Birliği Günleri (ICDDA) etkinliğinin kendileri için KOBİ'ler ile buluşma ve süreçler hakkında bilgi alıp-verme açısından çok önemli olduğunu belirtti. Ayrıca 2020 yılında gerçekleşecek ICDDA etkinliğimizde yine KOBİ'ler ile buluşacaklarının bilgisini verdi.

 

 

İlgili Görseller