ASELSAN – KOSGEB – OSSA İş Birliği Toplantısı Düzenlendi

Ekleme Tarihi 2.02.2018

Türk savunma sanayi sektörünün öncü şirketlerinden ASELSAN, KOSGEB’in “STRATEJİK ÜRÜN VE TEKNOYATIRIM DESTEKLERİ” kapsamında, OSSA üyeleri ve ASELSAN alt yüklenici firmaları ile, KOBİ’lerin iş hacminin gelişimine katkıda bulunmak için OSTİM OSB Konferans Salonunda bir araya geldi. 100’ün üzerinde sanayicinin katılım sağladığı toplantıda, KOSGEB Uzmanı Murat ALTUN’un detaylı sunumlarının ardından “Soru-Cevap” kısmında katılımcılar, destekler ile ilgili tüm sorularına cevap bularak, bu toplantının yapılmasından duydukları memnuniyetlerini dile getirdiler.

Türk savunma sanayisine katkı sağlamak amacıyla, KOBİ’lerin sisteme dahil olması, rekabet edebilir hale gelmesi için KOSGEB destekleri devam ediyor. KOSGEB desteği ile yerli üretimin teşvik edilmesi ve OSSA aracılığı ile, sektörde büyüyerek ülke ekonomisine katma değer kazandırmayı amaç edinen KOBİ’lerin bir araya gelmesi sonucu, yerli üreticinin güçlenmesi ve yerli üretimin artırılması hedeflenmektedir.

OSSA’nın kuruluş amacı olan; yerli üretim yapan KOBİ’leri bir arada buluşturmak ve yerli üretimin gelişimine katkı da bulunmak doğrultusunda bu birliktelik ve iş birliği ile yerli üretimin artırılması, tedarik zincirinin gelişmesi ve bu sayede ihracatta artışların olması en büyük hedeflerimizdir.