Yepsan Savunma ve Havacılık San. ve Tic. A.Ş.

Başkent OSB. 30.cadde no:7 PK: Sincan Ankara Türkiye
3126401572       3126401576      info@yepsanssh.com.tr, unalk@yepsan.com.tr, mehmetb@yepsanssh.com.tr      http://www.yepsanssh.com.tr/

2011 yılında Bursa Kayapa Sanayi Bölgesi'nde faaliyete geçen Yepsan Savunma ve Havacılık San.A.Ş.; savunma sanayi ve havacılık sektöründe metal parçalarının üretilmesi amacıyla kurulmuştur.

Savunma Sanayi projelerinde çalışmanın bilinci içinde kısa zamanda Tesis Güvenlik Belgesine sahip olan firmamız TAI tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 25 Aralık 2012 tarihinde yapılan sözleşme ile hava, uzay araç ve gereçleri metal üretim ve sac şekillendirme konularında alt üretici olarak seçilmiştir.

2014 yılı başında Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara'da Faaliyete giren ikinci tesisimizde hydropress ve ısıl işlem gibi yüksek teknoloji üretim yapma kabiliyetleri mevcuttur. Firmamız hali hazırda TAI ve BOEING tarafından akredite edilmiş olup Isıl işlem ve Fluorescent Penetrant proseslerine ait NADCAP sörtifiyesi tamamlanmıştır.

Firmamız vizyonu gereği Uçak/Helikopter Simulatör projeleri (HAVELSAN A.Ş.’nin alt üreticisi olarak) üzerinde yazılım hariç, başta hareketli sistemler, şaseler olmak üzere tasarım-mühendislik ve parça üretimleri yapılmaktadır. Halihazırda hareketli sistemlerin yurt içinde üretilmesi için Ar-Ge çalışmaları devam edilmektedir.
Farklı Ar-Ge projeleri üzerinde çalışmalara devam edilmektedir. Bunlardan biri olan askeri ve ticari uçak motorlarının sökülmesi ve takılmasında hidrolik esasına göre kullanılmakta olan motor sehpaları yerine 6 eksende uzaktan kumanda ile elektrikli actuatorler ile hareket edebilen, harici takat ihtiyacı bulunmayan otomatik motor sehpası üretim ve test prosesleri başarı ile tamamlanmış olup, uçak ana üreticileri ile sertifikasyon işlemleri üzerinde çalışılmaktadır. Bu proje ile askeri ve sivil uçak motorlarının daha emniyetli ve daha kısa zamanda değiştirilerek başta harekat etkinliğinin arttırılması ve adam saat ihtiyaçlarının minimize edilmesi hedeflenmiştir. Basit gibi görünmesine rağmen sadece bu proje ile havacılık sektöründe ciddi kazanımların gerçekleştirilebileceği değerlendirilmektedir.

27 yıllık metal parça üretimindeki tecrübemize ilave olarak kazanılan kabiliyetler ve sorumluluğumuzun bilinci içinde yaptığımız bilinçli, özverili çalışmalarla savunma ve havacılık projelerinde etkin olmak, ihtiyaç duyulan malzemelerin/sistemlerin standartlar kapsamında doğru olarak üretilmesi, doğru yer ve zamanında bulundurulması adına aranan bir firma olmak ana hedefimizdir.

Certificates

ISO 9001
AS 9100
NADCAP
Contact Information