3123857041 3123857042
57. Sok. No:96 Ostim/ANKARA PK:--- --- Ankara Türkiye
info@gokser.com

Mobil İklimlendirme Sistemleri

Sahra tipi kullanım için dizayn edilmiştir. Lastik tekerlekli,makas yaylı,frenli, herhangi bir araçla çekilebilen römork şeklinde tam kapalı şekilde yapılandırılmıştır. Bozuk zeminde, görev yerine intikal esnasında içerisindeki cihazların zarar görmemesi için makaslı süspansiyon sistemi ile donatılmıştır.

 

Isıtma sistemi mazot brülörlü olan modellerde, en soğuk havalarda bile (-20 ve daha düşük sıcaklıklar) tam kapasitede rahatlıkla çalışma kolaylığı sağlanır. Bu sistem, Alman ordusunda kullanılmaktadır. Brülör sistemi, elektronik alev kontrollüdür. Bünyesinde; fotosel, seloneid valf ve brülör otomatiği gibi güvenlik elemanlarını barındırır. Mazotun donmasını önleyici Jeneratör eksoz ısısından faydalanan özel sistem bulunur. Sıfırın altındaki derecelerde hazır sivil klimalarda bulunan Isıtma sistemleri ya kapasitelerinin %10 unu kullanabilir ya da hiç çalışamazlar. Elektrik rezistanslı Isıtma sistemleri ise çok fazla enerji çekmektedir.

Çevre şartlarına dayanıklı,uzatılabilir,dağıtım adaptörü ile kollara ayrılabilir. Esnek hava nakil körükleri ile cihazdan çıkan sıcak veya soğuk hava istenilen yere nakledilir. Bu körükler, Amerika Birleşik Devletleri ordusunda kullanılmaktadır. Isıya dayanıklı 3 kat özel tekstil kumaşlarından yapılmış olup, pratik ve sağlamdır. Formunu koruması için içerisinde çelik spiral yay bulunmaktadır.

İstenilen sıcak hava veya soğuk hava, çadır içerisindeki sıcaklık kontrol kutusundan istenilen derecede ayarlanabilir. Verimi yükseltmek amacıyla sıcak veya soğuk hava üretimi kapalı çevrim şeklinde düzenlenmiştir. Bu sistemde Çadır içerisindeki hava, hava nakil körükleri vasıtası ile cihaza gönderilmekte ve buradan tekrar Isıtılarak/Soğutularak çadır içerisine gönderilmektedir. Taze hava ihtiyacı, sistemdeki ayarlı klape ile dış ortamdan karşılanır.

G-200 sahra tipi ısıtma ve soğutma sistemleri enerjilerini, çalıştığı bölgede bulunan merkezi jeneratörden karşılar. İsteğe bağlı olan akuple jeneratörlü modellerde, cihazın ve çadırın elektrik ihtiyacı cihaz içerisindeki dizel Jeneratörden karşılanır. Böylece cihaz ve çadır herhangi bir elektrik kaynağına ihtiyaç duymadan tam bağımsız hale gelir. Merkezi jeneratöre ihtiyaç bulunmadığı için Merkezi Jeneratörün o anlık enerji ihtiyacını karşılayamaması veya çok yüklenilmesinden kaynaklanan daha büyük problemlerin önüne geçilmiş olur, çadırların hareket kabiliyeti artar, istenildiğinde birbirinden bağımsız hale gelebilirler.

Sisteme NBC filtresi adapte edilebilir. Böylece NBC filtrasyon işleminden geçirilmiş sıcak veya soğuk hava çadıra gönderilerek çadır içerisinde pozitif basınç sağlamak sureti ile koruma sağlanır.

Tüm Modeller 2 yıl servis ve 15 yıl yedek parça garantisine sahiptir.