Gökser Makina San. Tic. Ltd. Şti.

57. Sok. No:96 Ostim/ANKARA PK:--- --- Ankara Türkiye
3123857041       3123857042      info@gokser.com, hilal@gokser.com      http://www.gokser.com

Gökser Makina’nın kökleri 1982 yılında kurulan “ÜNAL TEKNİK” e kadar gider. O yıllarda firmamız kendi sınırlı üretim kapasitesini kullanarak mobil iklimlendirme cihazlarının imalatına başlamış, mevcut sistemleri taklit etmektense kendine özgü tasarımlarını ortaya koymuştur. Ar-Ge çalışmalarının öneminin bilincinde olan firma sürekli gelişme felsefesi ile Ar-ge projeleri yazmış, yürütmüş ve uygulamıştır.

Firmamız 2012 yılına kadar iki TUBİTAK destekli Ar-Ge projesi, iki Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında Ar-Ge projesi tamamlamıştır. Tamamlanan projelerden çok ortaklı ULTRAVEG projesinde ilk defa koordinatör olarak görev yapmıştır. Şu an halen bir Ulusal proje bir de yine Avrupa Birliği 7. Çerçeve projesi firmamızda yürütülmektedir.

Firmamız savunma ve havacılık sektörlerine 30 yıldır hizmet vermektedir. Firmamızın NATO Stock numaraları mevcuttur. Savunma ve havacılık sektörüne, esnek hortumlar, Isıtma soğutma havalandırma cihazları, özel parça tasarım ve imalat gibi üç ayrı başlıkta ürün ve hizmet sağlamaktadır.

a) Havacılık ve savunma sanayinde kullanılan hortumlar bazı ek özelliklere sahiptir. Özel amaçlara uygun tasarlanırlar ve imal edilirler. Ayrıca çevre şartlarından gelebilecek mekanik etkilere karşı (yerde sürünme, üzerine basılma, çarpma, titreşim vs. ) dayanıklı olması beklenmektedir. Mesela F-16 savaş uçaklarında kullanılan hortumlar, simülatörlerde kullanılan hortumlar gibi, yada PCA hortumları, uçak motorlarında kullanılan hortumlar gibi.

b) Isıtma/Soğutma/ Havalandırma cihazları özel extrem şartlarda çalışabilen, NATO standartlarına uygun askeri ve havacılığın gerektirdiği tüm teknik özelliklere sahiptir. En son geliştirilen cihaz TUBİTAK tarafından desteklenmiştir. Tüm bu cihazlar uçak içi ısıtma/soğutma yapmak için, helikopterin motorunu çalıştırmadan önce mekanik parçalarındaki buzlanmayı gidermek için, kalkıştan önce uçakların mekanik parçalarındaki donma ve buzlanmayı gidermek için, askeri çadırlara mobil hastanelere ısıtma soğutma ve elektrik enerjisi sağlamak için kullanılmaktadır.c) Özel parça yada sistem, tasarım ve imalat müşterilerimizin istekleri doğrultusunda tasarlanır, mühendislik hesaplamaları yapılır ve imal edilir.

Hava, Deniz, Kara Kuvvet Komutanlıkları, Aselsan, TAI, Havelsan gibi ana sanayi firmaları, yurtdışındaki bazı yabancı ordular müşterilerimizin arasındadır.

30 yıllık tecrübe ile savunma ve havacılık sektörleri için tasarlıyor, üretiyor ve çözüm sağlıyoruz…

Ürünler

İletişim Bilgileri
Firma Konumu
Şirket Videosu